Liga czarnogórska - 24. kolejka First League: OFK Petrovac - OFK Titograd Podgorica 1-1 (0-0)

W meczu 24. kolejki czarnogórskiej First League, który rozegrany został 30 maja, drużyna Petrovaca zremisowała z FK Mladost 1-1 (0-0). Pojedynek odbył się na Stadionie pod Malim brdom w Petrovac na Moru.

A. Adrović 82'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 50 spotkań zespół FK Mladost wygrał 15 razy i zanotował tyle samo porażek oraz 20 remisów.

Od pierwszych minut zespół FK Mladost zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Petrovaca była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 67. minucie za Aldena Škrijelja wszedł Luka Merdović. W tej samej minucie w drużynie FK Mladost doszło do zmiany. Ivan Bojović wszedł za Ognjena Gaševicia.

W tym czasie zawodnicy Petrovaca nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W tej samej minucie bramkę zdobył Miloš Kalezić.

W 72. minucie Mirza Đurđević został zmieniony przez Halila Muharemovicia, a za Aleksandara Milicia wszedł na boisko Andrija Ražnatović, co miało wzmocnić zespół Petrovaca. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Miloša Brnovicia na Marka Milićkovicia. W 78. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Marka Roganovicia z FK Mladost, a w 81. minucie Halila Muharemovicia z drużyny przeciwnej.

Niedługo później Admir Adrović wywołał eksplozję radości wśród kibiców FK Mladost, zdobywając bramkę w 82. minucie meczu. W 83. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Bojana Roganovicia z FK Mladost, a w pierwszej minucie doliczonego czasu starcia Igora Vukčevicia z drużyny przeciwnej.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Ognjen Peličić
 67′ Miloš Kalezić
Ognjen Gašević
90′ Igor Vukčević
Alden Škrijelj

Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast drużyna FK Mladost w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Już w najbliższą środę zespół Petrovaca zawalczy o kolejne punkty w Nikšiciu. Jego przeciwnikiem będzie Sutjeski Niksic. Tego samego dnia Buducnost Podgorica zagra z jedenastką FK Mladost na jej terenie.