Liga czarnogórska - 24. kolejka First League: Buducnost Podgorica - Grbalj Radanovici 1-0 (1-0)

W meczu 24. kolejki czarnogórskiej First League, który rozegrany został 30 maja, zespół Buducnostu zwyciężył z Grbaljem 1-0 (1-0). Pojedynek odbył się na Stadionie Pod Goricom w Podgoricy.

P. Grbić 19'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 51 starć jedenastka Buducnostu wygrała 31 razy i zanotowała siedem porażek oraz 13 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W dziewiątej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania kartkę dostał Periša Pešukić z Buducnostu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Buducnostu w 19. minucie spotkania, gdy Petar Grbić zdobył pierwszą bramkę. W 25. minucie Dejan Kotorac został zastąpiony przez Miloša Zečevicia.

W 30. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Miloša Vučicia z Buducnostu, a w 32. minucie Vladana Kordicia z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Buducnostu.

Od 68 minuty boisko opuścili piłkarze Buducnostu: Panagiotis Moraitis, Petar Grbić, Draško Bożović, Igor Ivanović, na ich miejsce weszli: Aleksandar Vujačić, Dušan Stoiljković, Vasilije Terzić, Petar Vukčević. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Vladana Kordicia, Evgenego Kovalenki, Dejana Perovicia, Marka Merdovicia zajęli: Marko Burzanović, Hristijan Denkovski, Đorđije Vukčević, Dejan Račić. W 77. minucie arbiter pokazał kartkę Markowi Đukanoviciowi, zawodnikowi Grbalju.

Miomir Đuričković
9′ Periša Pešukić
Vladan Kordić32′
Draško Bożović
Dejan Kotorac
 19′ Petar Grbić
Yevhen Kovalenko
Miloš Raičković
Marko Merdović
30′ Miloš Vučić
Marko Vukcevic
Igor Ivanović
Radomir Dalović
Panagiotis Moraitis
Dejan Perović

Piłkarze obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Drużyna Buducnostu w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast jedenastka gości dokonała pięciu zmian.

Już w najbliższą środę drużyna Grbalju rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Zeta Golubovci. Tego samego dnia OFK Titograd Podgorica będzie gościć jedenastkę Buducnostu.