Liga czarnogórska - 22. kolejka First League: Rudar Pljevlja - Sutjeska Niksic 5-1 (2-0)

29 lutego na Stadionie Pod Golubinjom w Pljevli odbył się pojedynek 22. kolejki czarnogórskiej First League pomiędzy drużynami Rudaru i Sutjeskiej. Starcie zakończyło się zwycięstwem Rudaru 5-1. Mecz obejrzało 800 widzów.

22. kolejka Czarnogóra - First League
2020-02-29 14:00 | Stadion: Stadion Pod Golubinjom | Widzów: 800 | Arbiter: M. Savović
M. Vučić 65'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 58 spotkań drużyna Sutjeskiej wygrała 25 razy i zanotowała 22 porażki oraz 11 remisów.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla drużyny Sutjeskiej. W piątej minucie po rozpoczęciu za czerwoną kartkę zszedł z boiska Aleksandar Šofranac osłabiając tym samym drużynę Sutjeskiej.

Już na początku meczu to piłkarze Rudaru otworzyli wynik. W szóstej minucie na listę strzelców wpisał się Tiaguinho.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Rudaru, strzelając kolejnego gola. W 22. minucie celnym strzałem popisał się Igor Ćuković.

W 30. minucie Marko Czetković został zmieniony przez Nikolę Janjicia. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Rudar: Vule Vujačiciowi w 31. i Nemani Markoviciowi w 42. minucie. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 47. minucie wynik na 3-0 podwyższył Vule Vujačić. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy sędzia przyznał żółtą kartkę Nikoli Janjiciowi z zespołu gości. W 63. minucie w drużynie Sutjeskiej doszło do zmiany. Božo Marković wszedł za Bojana Božovicia. W 65. minucie bramkę pocieszenia zdobył z karnego Marko Vučić.

W 72. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Tiaguinho z Rudaru. W 75. minucie Miljan Vlaisavljević został zmieniony przez Darka Bulatovicia, co miało wzmocnić zespół Sutjeskiej. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ermina Seratlicia na Marka Krasicia w szóstej minucie doliczonego czasu spotkania.

Na dziewięć minut przed zakończeniem pojedynku arbiter pokazał żółtą kartkę Darkowi Bulatoviciowi, piłkarzowi gości.

W siódmej minucie doliczonego czasu spotkania do własnej bramki trafił zawodnik Sutjeskiej Darko Bulatović. Dwie minuty później sędzia ukarał żółtą kartką Branislava Jankovicia, zawodnika Sutjeskiej.

W 10. minucie doliczonego czasu meczu boisko opuścili zawodnicy Rudaru: Aleksa Golubović, Milivoje Mrdak, a na ich miejsce weszli Nemanja Marković, Vule Vujačić. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 5-1.

Vladan Giljen
 22′ Igor Ćuković
Bojan Ciger
Predrag Kašćelan
Dragan Grivić
Danilo Marković
Aleksandar Šofranac5′
42′ Nemanja Marković
Marko Vučić  65′ (k.)
 47′ 31′ Vule Vujačić
Bojan Božović
 6′ (k.), 72′ (k.) Tiago Rodrigues Farias
Stefan Nikolić

Arbiter pokazał trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom Sutjeskiej, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał dwie żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.

7 marca zespół Sutjeskiej rozegra kolejny mecz u siebie. Jego przeciwnikiem będzie FK Podgorica. Tego samego dnia FK Iskra Danilovgrad będzie gościć zespół Rudaru.