Liga czarnogórska - 22. kolejka First League: OFK Petrovac - Buducnost Podgorica 0-1 (0-0)

29 lutego na Stadionie pod Malim brdom w Petrovac na Moru odbyło się starcie 22. kolejki czarnogórskiej First League pomiędzy drużynami Petrovaca i Buducnostu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Buducnostu 1-0. Na stadionie zasiadło 400 widzów.

22. kolejka Czarnogóra - First League
2020-02-29 14:00 | Stadion: Stadion pod Malim brdom | Widzów: 400 | Arbiter: M. Scepanovic
OFK Petrovac
Buducnost Podgorica
0
1
P. Moraitis 75'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 47 meczów drużyna Buducnostu wygrała 24 razy i zanotowała siedem porażek oraz 16 remisów.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W 10. minucie w drużynie Buducnostu doszło do zmiany. Aleksa Vidić wszedł za Nikolę Đuricia.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Buducnost: Petarowi Grbiciowi w 22. i Panagiotisowi Moraitisowi w 45. minucie. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Petrovac: Nenadowi Vujoviciowi w 56. i Igorowi Vukčeviciowi w 57. minucie. W 72. minucie Miloš Kalezić został zmieniony przez Mirzę Đurđevicia.

Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Vladanowi Adżiciowi z jedenastki gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Buducnostu w 75. minucie spotkania, gdy Panagiotis Moraitis strzelił pierwszego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie.

Od 80 minuty boisko opuścili piłkarze Petrovaca: Pavle Savković, Andrija Ražnatović, na ich miejsce weszli: Pavle Radunović, Halil Muharemović. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Petara Grbicia, Panagiotisa Moraitisa zajęli: Vasko Kalezić, Marko Mrvaljević. W 86. minucie arbiter pokazał kartkę Mirzy Đurđeviciowi, zawodnikowi Petrovaca.

Miloš Dragojević
56′ Nenad Vujović
Miloš Vučić
57′ Igor Vukčević
Panagiotis Moraitis  75′ 45′

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po trzy żółte kartki.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.

7 marca drużyna Buducnostu zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej rywalem będzie Zeta Golubovci. Tego samego dnia Grbalj Radanovici będzie przeciwnikiem zespołu Petrovaca w meczu, który odbędzie się w Radanovići.