Liga czarnogórska - 18. kolejka First League: Grbalj Radanovici - Sutjeska Niksic 1-1 (0-0)

W spotkaniu 18. kolejki czarnogórskiej First League, które rozegrane zostało 5 grudnia, zespół Grbalju zremisował z Sutjeską 1-1 (0-0). Mecz na Stadionie Donja Sutvara w Radanovići obejrzało 150 widzów.

18. kolejka Czarnogóra - First League
2019-12-05 13:00 | Stadion: Stadion Donja Sutvara | Widzów: 150 | Arbiter: M. Savović
Grbalj Radanovici
Sutjeska Niksic
1
1
B. Đorđević 54'
B. Marković 52'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 47 starć jedenastka Sutjeskiej wygrała 16 razy i zanotowała 11 porażek oraz 20 remisów.

Od początku meczu, aż do przerwy, próby rozgrywania piłki nie przynosiły efektów po obu stronach. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 52. minucie kartkę dostał Miomir Đuričković, piłkarz gospodarzy.

Dopiero w drugiej połowie Božo Marković wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sutjeskiej, zdobywając bramkę w tej samej minucie starcia. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego piąte trafienie w sezonie.

Jedenastka gospodarzy nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W 54. minucie wynik ustalił Boban Đorđević. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie osiem strzelonych goli.

W 66. minucie kartkę obejrzał Nemanja Kartal z Grbalju. W 70. minucie za Aleksę Marušicia wszedł Miljan Vlaisavljević. W doliczonym czasie gry arbiter ukarał kartką Miloša Zečevicia, piłkarza Grbalju.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Darko Bulatović
66′ Nemanja Kartal
Dragan Grivić
 54′ Boban Đorđević
Aleksandar Šofranac
52′ Miomir Đuričković
Aleksa Marušić
90′ Miloš Zečević
Marko Vučić
Dejan Račić
Božo Marković  52′

Sędzia nie ukarał zawodników Sutjeskiej żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy przyznał trzy żółte.

Zespół Grbalju w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.

Już w najbliższy wtorek drużyna Grbalju zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej przeciwnikiem będzie FK Iskra Danilovgrad. Tego samego dnia OFK Titograd Podgorica będzie gościć drużynę Sutjeskiej.