Liga czarnogórska - 17. kolejka First League: Sutjeska Niksic - Buducnost Podgorica 0-2 (0-1)

1 grudnia na Stadionie Kraj Bistrice w Nikšiciu odbył się mecz 17. kolejki czarnogórskiej First League pomiędzy drużynami Sutjeskiej i Buducnostu. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Buducnostu 2-0. Na stadionie stawiło się 1 300 widzów.

17. kolejka Czarnogóra - First League
2019-12-01 15:00 | Stadion: Stadion Kraj Bistrice | Widzów: 1300 | Arbiter: M. Scepanovic
Sutjeska Niksic
Buducnost Podgorica
0
2
I. Ivanović 25'
D. Stoiljković 90'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 54 spotkania zespół Buducnostu wygrał 24 razy i zanotował 12 porażek oraz 18 remisów.

Od pierwszych minut zespół Buducnostu zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Sutjeskiej była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Buducnostu w 25. minucie spotkania, gdy Igor Ivanović zdobył pierwszą bramkę. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Buducnost: Igorowi Ivanoviciowi w 32. i Luce Mirković w 39. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Buducnostu.

W 51. minucie kartką został ukarany Nemanja Nedić, zawodnik gospodarzy. W 61. minucie Aleksa Marušić został zastąpiony przez Miljana Vlaisavljevicia.

Między 66. a 86. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Sutjeskiej i jedną drużynie przeciwnej. Między 70. a 85. minutą, boisko opuścili zawodnicy Buducnostu: Nikola Đurić, Petar Grbić, Igor Ivanović, na ich miejsce weszli: Miloš Vučić, Dušan Stoiljković, Miloš Mijić. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Boža Markovicia, Dragana Grivicia zajęli: Stefan Nikolić, Bojan Božović.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. W czwartej minucie doliczonego czasu gry wynik na 0-2 podwyższył Dušan Stoiljković.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-2.

Stefan Milić
86′ Branislav Janković
Luka Mirković39′
66′ Damir Kojašević
Draško Bożović
Aleksa Marušić
Petar Grbić78′
51′ Nemanja Nedić
Miloš Raičković
Marko Vučić
Dejan Zarubica
Božo Marković
Igor Ivanović  25′ 32′

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Już w najbliższy czwartek zespół Buducnostu zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jego przeciwnikiem będzie FK Iskra Danilovgrad. Tego samego dnia Grbalj Radanovici będzie rywalem drużyny Sutjeskiej w meczu, który odbędzie się w Radanovići.