Liga czarnogórska - 17. kolejka First League: Rudar Pljevlja - Kom Podgorica 3-2 (3-1)

1 grudnia na Stadionie Pod Golubinjom w Pljevli odbyło się spotkanie 17. kolejki czarnogórskiej First League pomiędzy drużynami Rudaru i Kom. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Rudaru 3-2. Starcie obejrzało 250 widzów.

17. kolejka Czarnogóra - First League
2019-12-01 13:00 | Stadion: Stadion Pod Golubinjom | Widzów: 250 | Arbiter: M. Novovic
N. Vlahović 52'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 25 meczów drużyna Rudaru wygrała 12 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz cztery remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Rudaru otworzyli wynik. W 10. minucie na listę strzelców wpisał się Marko Krasić.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Rudaru w 19. minucie spotkania, gdy Velizar Janketić zdobył drugą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Zawodnicy gości szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 24. minucie bramkę kontaktową zdobył Miloš Radulović.

Zespół Kom ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry wynik na 3-1 podwyższył Tiaguinho. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Marko Krasić z Rudaru. Była to 45. minuta meczu.

Drugą połowę zespół Kom rozpoczął w zmienionym składzie, za Žarka Popovicia, Andryję Kaluđerovicia weszli Nedjeljko Vlahović, Bojan Golubović.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Gola na 3-2 w 52. minucie strzelił Nedjeljko Vlahović.

W 69. minucie kartkę dostał Ermin Seratlić z jedenastki gospodarzy. W 72. minucie Iguchi Ryosuke zastąpił Savę Gardasevicia. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Rudar: Amarowi Kaltakowi w 86. i Markowi Vukoviciowi w 89. minucie.

Drużynie Kom zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Rudaru.

Vujović
86′ Amar Kaltak
Nikola Đurković
 19′ Velizar Janketić
Andrija Kaluđerović
 10′ 45′ Marko Krasić
Vuk Orlandić
69′ Ermin Seratlić
Žarko Popović
Vule Vujačić
Iguchi Ryosuke
 45′ Tiago Rodrigues Farias
Arihiro Sentoku
89′ Marko Vuković
Goran Vujović

Arbiter nie ukarał zawodników Kom żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy przyznał cztery żółte.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższy czwartek zespół Kom rozegra kolejny mecz u siebie. Jego rywalem będzie FK Podgorica. Tego samego dnia OFK Petrovac będzie przeciwnikiem drużyny Rudaru w meczu, który odbędzie się w Petrovac na Moru.