Liga czarnogórska - 16. kolejka First League: OFK Petrovac - Sutjeska Niksic 0-4 (0-2)

23 listopada na Stadionie pod Malim brdom w Petrovac na Moru odbył się pojedynek 16. kolejki czarnogórskiej First League pomiędzy drużynami Petrovaca i Sutjeskiej. Mecz zakończył się zwycięstwem Sutjeskiej 4-0. Starcie obejrzało 200 widzów.

16. kolejka Czarnogóra - First League
2019-11-23 13:00 | Stadion: Stadion pod Malim brdom | Widzów: 200 | Arbiter: M. Milacic
B. Marković 53'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 48 razy. Zespół Sutjeskiej wygrał aż 25 razy, zremisował 12, a przegrał tylko 11.

Od pierwszych minut zespół Sutjeskiej zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Petrovaca była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sutjeskiej w 38. minucie spotkania, gdy Damir Kojašević zdobył pierwszą bramkę.

Niedługo później Marko Czetković wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sutjeskiej, strzelając kolejnego gola w 44. minucie spotkania. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sutjeskiej w 53. minucie spotkania, gdy Božo Marković zdobył z karnego trzecią bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie.

W 54. minucie arbiter przyznał kartkę Vladanowi Bubani z zespołu gości. W 58. minucie Vladan Bubanja został zastąpiony przez Novicę Erakovicia. Od 81 minuty boisko opuścili zawodnicy Petrovaca: Boris Kopitović, Petar Vukčević, Miloš Kalezić, na ich miejsce weszli: Stefan Đorđević, Luka Merdović, Mirza Đurđević. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Boža Markovicia, Darka Bulatovicia zajęli: Bojan Božović, Miljan Vlaisavljević.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry kartką został ukarany Darko Bulatović, piłkarz gości.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. 15 minut później Damir Kojašević po raz drugi strzelił gola zmieniając wynik na 0-4.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-4.