Liga czarnogórska - 15. kolejka First League: Sutjeska Niksic - Kom Podgorica 2-0 (2-0)

10 listopada na Stadionie Kraj Bistrice w Nikšiciu odbyło się spotkanie 15. kolejki czarnogórskiej First League pomiędzy drużynami Sutjeskiej i Kom. Starcie zakończyło się zwycięstwem Sutjeskiej 2-0. Mecz obejrzało 300 widzów.

15. kolejka Czarnogóra - First League
2019-11-10 13:00 | Stadion: Stadion Kraj Bistrice | Widzów: 300 | Arbiter: J. Kaludjerovic
Sutjeska Niksic
Kom Podgorica
2
0
M. Vučić 2'
B. Marković 33'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 23 pojedynki zespół Sutjeskiej wygrał 11 razy i zanotował sześć porażek oraz sześć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Sutjeskiej w drugiej minucie spotkania, gdy Marko Vučić strzelił z karnego pierwszego gola.

W 33. minucie Goran Vujović został zastąpiony przez Savę Gardasevicia.

Trzeba było trochę poczekać, aby Božo Marković wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sutjeskiej, zdobywając kolejną bramkę w tej samej minucie spotkania. To już trzecie trafienie tego piłkarz w sezonie.

Jedyną kartkę w meczu obejrzał Dragan Grivić z drużyny gospodarzy. Była to 37. minuta pojedynku. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Marko Novović
37′ Dragan Grivić
Idriz Toskić
 2′ (k.) Marko Vučić
Mirza Hot
 33′ Božo Marković
Goran Vujović

Arbiter nie ukarał zawodników Kom żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy pokazał jedną żółtą.

Zespół Sutjeskiej w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości wymieniła dwóch graczy.

Obie drużyny będą miały 13-dniową przerwę w rozgrywkach. Dopiero 23 listopada jedenastka Kom rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie FK Iskra Danilovgrad. Tego samego dnia OFK Petrovac będzie przeciwnikiem drużyny Sutjeskiej w meczu, który odbędzie się w Petrovac na Moru.