Liga czarnogórska - 15. kolejka First League: Rudar Pljevlja - Zeta Golubovci 1-1 (1-1)

W pojedynku 15. kolejki czarnogórskiej First League, który rozegrany został 9 listopada, zespół Rudaru zremisował z Zetem 1-1 (1-1). Mecz na Stadionie Pod Golubinjom w Pljevli obejrzało 300 widzów.

15. kolejka Czarnogóra - First League
2019-11-09 13:00 | Stadion: Stadion Pod Golubinjom | Widzów: 300 | Arbiter: M. Boskovic
Rudar Pljevlja
Zeta Golubovci
1
1
A. Soppo 7' (samob.)
A. Yamoah 12'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 48 starć drużyna Zeta wygrała 19 razy i zanotowała 17 porażek oraz 12 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W siódmej minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Zeta Alphonse Soppo.

Jedenastka Zeta otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W 12. minucie wynik ustalił Alex Yamoah.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

W 54. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Marka Krasicia z Rudaru, a w 66. minucie Srđana Krstovicia z drużyny przeciwnej. W 67. minucie Srđan Krstović został zmieniony przez Lazara Lambulicia.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Zeta: Zoranowi Akoviciowi w 75. i Amelowi Tuzoviciowi w 78. minucie. W drugiej połowie nie padły gole.

Srđan Krstović66′
54′ Marko Krasić
Ivan Vukčević

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Zeta przyznał trzy.

Zespół Rudaru w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.

Obie drużyny będą miały 14-dniową przerwę w rozgrywkach. Dopiero 23 listopada jedenastka Zeta zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej rywalem będzie Grbalj Radanovici. Tego samego dnia FK Podgorica będzie gościć jedenastkę Rudaru.