Liga czarnogórska - 14. kolejka First League: OFK Petrovac - Grbalj Radanovici 2-0 (1-0)

2 listopada na Stadionie pod Malim brdom w Petrovac na Moru odbył się mecz 14. kolejki czarnogórskiej First League pomiędzy drużynami Petrovaca i Grbalju. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Petrovaca 2-0. Na stadionie zasiadło 100 widzów.

14. kolejka Czarnogóra - First League
2019-11-02 13:30 | Stadion: Stadion pod Malim brdom | Widzów: 100 | Arbiter: S. Vujović
OFK Petrovac
Grbalj Radanovici
2
0
B. Kopitović 27'
H. Muharemović 70'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 50 spotkań drużyna Grbalju wygrała 25 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz 16 remisów.

Od pierwszych minut drużyna Grbalju zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Petrovaca była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Boris Kopitović wywołał eksplozję radości wśród kibiców Petrovaca, zdobywając bramkę w 27. minucie meczu.

Między 33. a 45. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości i dwie drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Petrovaca.

W 48. minucie za Nikolę Ivanovicia wszedł Pavle Savković. W 52. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Markowi Markoviciowi z Petrovaca.

W 63. minucie boisko opuścili zawodnicy Grbalju: Dejan Perović, Dejan Račić, a na ich miejsce weszli Miloš Zečević, Nemanja Kartal. W 66. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Aleksandar Milić z drużyny Petrovaca i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 38. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Petrovaca w 70. minucie spotkania, gdy Halil Muharemović strzelił drugiego gola. W 72. minucie Eduard Serbul został zmieniony przez Benjamina Kacicia, co miało wzmocnić zespół Grbalju. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Borisa Kopitovicia na Stefana Đorđevicia w 87. minucie.

W doliczonej pierwszej minucie pojedynku żółtą kartkę dostał Stefan Đorđević, piłkarz gospodarzy. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-0.

Balša Popović
38′ 66′ Aleksandar Milić
Marko Đukanović
Nenad Vujović
Nemanja Kartal33′
45′ Nikola Ivanović
Boban Đorđević45′
Demir Kajević
Miomir Đuričković
Miloš Kalezić
Vladan Kordić
52′ Marko Marković
Dejan Kotorac45′
Luka Medigović
Aleksandar Macanović
 70′ Halil Muharemović
Marko Merdović
Andrija Ražnatović
Eduard Serbul
 27′ Boris Kopitović
Miloš Zečević

Zawodnicy Petrovaca otrzymali w meczu cztery żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy trzy żółte.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast zespół Grbalju w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.

Już w najbliższą sobotę drużyna Grbalju rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie Buducnost Podgorica. Tego samego dnia OFK Titograd Podgorica będzie gościć drużynę Petrovaca.