Liga czarnogórska - 14. kolejka First League: Kom Podgorica - OFK Titograd Podgorica 1-2 (0-1)

W meczu 14. kolejki czarnogórskiej First League, który rozegrany został 2 listopada, drużyna Kom przegrała z FK Mladost 1-2 (0-1). Mecz na Stadionie Zlatica w Podgoricy obejrzało 60 widzów.

O. Gašević 85'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 15 pojedynków zespół FK Mladost wygrał cztery razy i tyle samo razy przegrywał. Siedem meczów zakończyło się remisem.

Od pierwszych minut drużyna FK Mladost zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Kom była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Po nieciekawym początku meczu to zawodnicy FK Mladost otworzyli wynik. Po pół godzinie gry bramkę zdobył Marko Milićković.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Žarkowi Popoviciowi z Kom. Była to 39. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu FK Mladost.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Kom w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 53. minucie Goran Vujović wyrównał wynik meczu.

W 61. minucie Arihiro Sentoku zastąpił Savę Gardasevicia. W 71. minucie Radomir Dalović został zmieniony przez Vojina Pavlovicia, a za Ivana Novovicia wszedł na boisko Ognjen Gašević, co miało wzmocnić zespół FK Mladost. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Aleksandara Dabeticia na Mirzę Hota oraz Žarka Popovicia na Nedjeljka Vlahovicia. W 72. minucie arbiter pokazał kartkę Ajanahowi-Chinedu Chukwujekwu, piłkarzowi gości.

Zawodnicy FK Mladost w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. Na pięć minut przed zakończeniem starcia wynik ustalił Ognjen Gašević.

W doliczonej pierwszej minucie spotkania w drużynie FK Mladost doszło do zmiany. Amir Muzurović wszedł za Miloša Brnovicia. Dwie minuty później kartkę obejrzał Mendy Mamadou z jedenastki gości. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-2.

Radule Živković
39′ Žarko Popović
Radomir Dalović
 53′ Goran Vujović
Mendy Mamadou90′

Piłkarze Kom otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższą sobotę drużyna FK Mladost będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej przeciwnikiem będzie OFK Petrovac. Tego samego dnia Sutjeski Niksic będzie rywalem jedenastki Kom w meczu, który odbędzie się w Nikšiciu.