Liga czarnogórska - 13. kolejka First League: Sutjeska Niksic - Rudar Pljevlja 3-0 (2-0)

W starciu 13. kolejki czarnogórskiej First League, które rozegrane zostało 27 października, drużyna Sutjeskiej wygrała z Rudarem 3-0 (2-0). Mecz na Stadionie Kraj Bistrice w Nikšiciu obejrzało 500 widzów.

13. kolejka Czarnogóra - First League
2019-10-27 13:00 | Stadion: Stadion Kraj Bistrice | Widzów: 500 | Arbiter: M. Cerović
Sutjeska Niksic
Rudar Pljevlja
3
0
M. Vučić 15',71'
A. Marušić 45'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 57 spotkań zespół Sutjeskiej wygrał 24 razy i zanotował 22 porażki oraz 11 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sutjeskiej w 15. minucie spotkania, gdy Marko Vučić strzelił z karnego pierwszego gola.

Między 35. a 43. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Trzeba było trochę poczekać, aby Aleksa Marušić wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sutjeskiej, zdobywając kolejną bramkę w 45. minucie meczu.

W 64. minucie w zespole Rudaru doszło do zmiany. Ivan Vasović wszedł za Aleksę Golubovicia. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartką został ukarany Danilo Marković, zawodnik gości.

W 71. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Marko Vučić z Sutjeskiej. W 72. minucie Vladan Bubanja został zmieniony przez Branislava Jankovicia.

Między 77. a 86. minutą, boisko opuścili zawodnicy Sutjeskiej: Stefan Nikolić, Novica Eraković, na ich miejsce weszli: Božo Marković, Balsa Dubljević. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Vule Vujačicia, Tiaguinha zajęli: Milivoje Mrdak, Janko Gogić. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-0.

Ivan Racković
 45′ Aleksa Marušić
Ermin Seratlić35′
43′ Nemanja Nedić
Vule Vujačić
 15′ (k.), 71′ (k.) Marko Vučić
Tiago Rodrigues Farias
Stefan Nikolić
Marko Vuković

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Już w najbliższą sobotę jedenastka Rudaru rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie FK Iskra Danilovgrad. Tego samego dnia FK Podgorica będzie gościć zespół Sutjeskiej.