Liga czarnogórska - 13. kolejka First League: OFK Titograd Podgorica - FK Podgorica 1-2 (0-2)

26 października na Stadionie FK Mladost w Podgoricy odbyło się starcie 13. kolejki czarnogórskiej First League pomiędzy drużynami FK Mladost i FK Podgorica. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem FK Podgorica 2-1. Na stadionie zasiadło 300 widzów.

13. kolejka Czarnogóra - First League
2019-10-26 17:00 | Stadion: Stadion FK Mladost | Widzów: 300 | Arbiter: M. Scepanovic
B. Sekulić 45'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FK Podgorica w 15. minucie spotkania, gdy Nikola Vujnović zdobył pierwszą bramkę. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W 21. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Vojina Pavlovicia z FK Mladost, a w 30. minucie Miliję Golubovicia z drużyny przeciwnej. Na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy czerwoną kartkę obejrzał Nikola Čelebić, tym samym drużyna gości musiała większość mecz grać w dziesiątkę, mimo to zdołała jeszcze poprawić wynik.

Zespół FK Mladost ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, zdobywając kolejną bramkę. W drugiej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Balša Sekulić.

Na drugą połowę zespół FK Mladost wyszedł w zmienionym składzie, za Vojina Pavlovicia, Marka Milićkovicia weszli Marko Matanović, Radomir Dalović. W 53. minucie za Jovana Vujovicia wszedł Bojan Aligrudić.

Piłkarze FK Mladost odpowiedzieli strzeleniem gola. W 62. minucie bramkę kontaktową zdobył Ajanah-Chinedu Chukwujekwu.

W 70. minucie Balša Sekulić został zmieniony przez Šaletę Kordić, a za Keitę Suzukiego wszedł na boisko Nikola Zvrko, co miało wzmocnić drużynę FK Podgorica. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jovana Nikolicia na Ognjena Gaševicia. Od 75. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom FK Podgorica i jedną drużynie przeciwnej. Zespołowi FK Mladost zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny FK Podgorica.

Nikola Čelebić41′
 62′ Ajanah-Chinedu Chukwujekwu
Keita Suzuki
21′ Vojin Pavlović