Liga czarnogórska - 13. kolejka First League: Buducnost Podgorica - OFK Petrovac 3-0 (2-0)

26 października na Stadionie Pod Goricom w Podgoricy odbył się mecz 13. kolejki czarnogórskiej First League pomiędzy drużynami Buducnostu i Petrovaca. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Buducnostu 3-0. Na stadionie zasiadło 300 widzów.

13. kolejka Czarnogóra - First League
2019-10-26 13:30 | Stadion: Stadion Pod Goricom | Widzów: 300 | Arbiter: R. Pajović
M. Mijić 90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 46 razy. Drużyna Buducnostu wygrała aż 23 razy, zremisowała 16, a przegrała tylko siedem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w meczu dostał Mihailo Perović z jedenastki gospodarzy. Była to szósta minuta pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Buducnostu w 11. minucie spotkania, gdy Dejan Boljević zdobył pierwszą bramkę.

Niedługo później Petar Grbić wywołał eksplozję radości wśród kibiców Buducnostu, strzelając kolejnego gola w 28. minucie starcia. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę zespół Petrovaca wyszedł w zmienionym składzie, za Lukę Klikovaca wszedł Luka Merdović. W 62. minucie za Nikolę Ivanovicia wszedł Boris Kopitović.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Miloš Mijić.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-0.

Sava Mugoša
 11′ Dejan Boljević
Marko Marković
 28′ Petar Grbić
Luka Medigović
Vasilije Terzić
Halil Muharemović
Igor Ivanović
Petar Vukčević
6′ Mihailo Perović
Luka Klikovac

Sędzia nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Buducnostu przyznał jedną żółtą.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

2 listopada jedenastka Petrovaca rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Grbalj Radanovici. Tego samego dnia Zeta Golubovci będzie gościć drużynę Buducnostu.