Liga czarnogórska - 12. kolejka First League: Rudar Pljevlja - OFK Titograd Podgorica 3-1 (2-0)

W pojedynku 12. kolejki czarnogórskiej First League, który rozegrany został 19 października, zespół Rudaru wygrał z FK Mladost 3-1 (2-0). Mecz na Stadionie Pod Golubinjom w Pljevli obejrzało 300 widzów.

12. kolejka Czarnogóra - First League
2019-10-19 13:30 | Stadion: Stadion Pod Golubinjom | Widzów: 300 | Arbiter: S. Vujović
I. Vukčević 46'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 44 mecze jedenastka Rudaru wygrała 19 razy i zanotowała 15 porażek oraz 10 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W szóstej minucie gola samobójczego strzelił zawodnik FK Mladost Saša Ivanović.

W dziewiątej minucie kartkę dostał Velizar Janketić, zawodnik gospodarzy.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Rudaru, strzelając kolejnego gola. Po pół godzinie gry drugą bramkę dla zespołu Rudaru zdobył Vule Vujačić.

W 37. minucie kartkę dostał Mirko Raičević z FK Mladost. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę jedenastka FK Mladost rozpoczęła w zmienionym składzie, za Balšę Banović wszedł Radomir Dalović.

Piłkarze FK Mladost odpowiedzieli strzeleniem gola. W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania na listę strzelców wpisał się Igor Vukčević.

W 69. minucie arbiter przyznał kartkę Ajanahowi-Chinedu Chukwujekwu z drużyny gości.

Trzeba było trochę poczekać, aby Vule Vujačić wywołał eksplozję radości wśród kibiców Rudaru, zdobywając kolejną bramkę w 70. minucie starcia. W 73. minucie za Marka Milićkovicia wszedł Alden Škrijelj.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Rudar: Milivoje Mrdakowi w 88. minucie i Predragowi Kašcielanowi w pierwszej minucie doliczonego czasu meczu. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-1.

Balša Banović
90′ Predrag Kašćelan
Ajanah-Chinedu Chukwujekwu69′
Danilo Marković
Ivan Novović
Željko Tomašević
Marko Roganović
9′ Velizar Janketić
Radule Živković
Marko Krasić
Marko Milićković
Ermin Seratlić
Vojin Pavlović
 32′, 70′ Vule Vujačić
Mirko Raičević37′
Tiago Rodrigues Farias
Luka Merdović
Marko Vuković
Igor Vukčević  46′

Zawodnicy Rudaru otrzymali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

26 października drużyna FK Mladost rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie FK Podgorica. Tego samego dnia Sutjeski Niksic będzie przeciwnikiem zespołu Rudaru w meczu, który odbędzie się w Nikšiciu.