Liga czarnogórska - 12. kolejka First League: Kom Podgorica - Buducnost Podgorica 2-3 (0-1)

W spotkaniu 12. kolejki czarnogórskiej First League, które rozegrane zostało 19 października, zespół Kom przegrał z Buducnostem 2-3 (0-1). Mecz na Stadionie Zlatica w Podgoricy obejrzało 450 widzów.

12. kolejka Czarnogóra - First League
2019-10-19 13:30 | Stadion: Stadion Zlatica | Widzów: 450 | Arbiter: M. Scepanovic
D. Zarubica 81'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 22 mecze zespół Buducnostu wygrał 18 razy i zanotował jedną porażkę oraz trzy remisy.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Buducnostu w 18. minucie spotkania, gdy Igor Ivanović zdobył pierwszą bramkę.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Andrii Kaluđeroviciowi z Kom. Była to 36. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Buducnostu.

Piłkarze gospodarzy odpowiedzieli strzeleniem gola. W 48. minucie bramkę wyrównującą zdobył Sava Gardasević. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Prawie natychmiast Draško Bożović wywołał eksplozję radości wśród kibiców Buducnostu, strzelając kolejnego gola w 53. minucie pojedynku. W 56. minucie za Petara Grbicia wszedł Vasilije Terzić.

Między 56. a 76. minutą, boisko opuścili zawodnicy Kom: Nedjeljko Vlahović, Jovica Blagojević, Andrija Kaluđerović, na ich miejsce weszli: Žarko Popović, Vuk Orlandić, Bojan Golubović. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Mihaila Perovicia, Miloša Mijicia zajęli: Dejan Zarubica, Dušan Stoiljković.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. Na dziewięć minut przed zakończeniem starcia na listę strzelców wpisał się Dejan Zarubica.

Drużyna gospodarzy nie dała rywalom długo cieszyć się ze zdobytej bramki. W 89. minucie wynik ustalił Vuk Orlandić.

W doliczonej pierwszej minucie meczu żółtą kartkę obejrzał Mirza Hot z zespołu gospodarzy. W tej samej minucie czerwoną kartkę obejrzał Slavko Damjanović, tym samym drużyna gości musiała końcówkę grać w dziesiątkę, mimo to zdołała jeszcze poprawić wynik. Zespołowi Kom zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Buducnostu.

Draško Bożović  53′
36′ Andrija Kaluđerović
Petar Grbić
Arihiro Sentoku
Miloš Mijić
Nedjeljko Vlahović
Petar Vukčević
 48′ Sava Gardasević
Igor Ivanović  18′
90′ Mirza Hot
Mihailo Perović

Arbiter przyznał jedną czerwoną kartkę piłkarzom gości, a zawodnikom Kom pokazał dwie żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

26 października drużyna Buducnostu będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej rywalem będzie OFK Petrovac. Tego samego dnia Grbalj Radanovici będzie przeciwnikiem zespołu Kom w meczu, który odbędzie się w Radanovići.