Liga czarnogórska - 12. kolejka First League: FK Iskra Danilovgrad - Sutjeska Niksic 2-0 (0-0)

19 października na Stadionie Braća Velašević w Danilovgrad odbyło się spotkanie 12. kolejki czarnogórskiej First League pomiędzy drużynami FK Iskra i Sutjeskiej. Pojedynek zakończył się zwycięstwem FK Iskra 2-0. Starcie obejrzało 450 widzów.

12. kolejka Czarnogóra - First League
2019-10-19 14:30 | Stadion: Stadion Braća Velašević | Widzów: 450 | Arbiter: N. Dabanovic
FK Iskra Danilovgrad
Sutjeska Niksic
2
0
M. Đurišić 51',70'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 23 razy. Drużyna Sutjeskiej wygrała aż 19 razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko dwa.

Od pierwszych minut drużyna Sutjeskiej zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu FK Iskra była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Sutjeska: Darkowi Bulatoviciowi w 30. i Miljanowi Vlaisavljeviciowi w 32. minucie.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 49. minucie kartkę dostał Bogdan Milić z FK Iskra.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FK Iskra w 51. minucie spotkania, gdy Milan Đurišić strzelił pierwszego gola. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W 52. minucie Aleksandar Šofranac został zastąpiony przez Aleksę Marušicia. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter ukarał kartką Dragana Grivicia, piłkarza Sutjeskiej.

W 70. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Milan Đurišić z FK Iskra. Między 73. a 83. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

W 73. minucie Miljan Vlaisavljević został zmieniony przez Bojana Božovicia, a za Vladana Bubanję wszedł na boisko Milovan Petrovikj, co miało wzmocnić zespół Sutjeskiej. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Milana Vukoticia na Vladislava Rogošicia. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

Nemanja Nedić
73′ Driton Camaj
Miljan Vlaisavljević32′
 51′, 70′ (k.) Milan Đurišić
Marko Vučić83′
49′ Bogdan Milić
Stefan Nikolić79′

Zawodnicy FK Iskra otrzymali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy pięć.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła jednego zawodnika. Natomiast drużyna Sutjeskiej w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Już w najbliższą sobotę zespół Sutjeskiej rozegra kolejny mecz u siebie. Jego przeciwnikiem będzie Rudar Pljevlja. Tego samego dnia Zeta Golubovci zagra z jedenastką FK Iskra na jej terenie.