Liga czarnogórska - 1. kolejka First League: OFK Petrovac - FK Podgorica 1-1 (1-1)

3 sierpnia na Stadionie pod Malim brdom w Petrovac na Moru odbył się mecz 1. kolejki czarnogórskiej First League pomiędzy drużynami Petrovaca i FK Podgorica. Starcie zakończyło się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 400 widzów.

1. kolejka Czarnogóra - First League
2019-08-03 20:00 | Stadion: Stadion pod Malim brdom | Widzów: 400 | Arbiter: M. Savović
OFK Petrovac
FK Podgorica
1
1
B. Kopitović 21'
N. Čelebić 34'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Drużyna Petrovaca wygrała jeden raz, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 13. minucie arbiter pokazał kartkę Jovanowi Vujoviciowi z drużyny gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Petrovaca w 21. minucie spotkania, gdy Boris Kopitović zdobył pierwszą bramkę.

Niedługo później Nikola Čelebić wywołał eksplozję radości wśród kibiców FK Podgorica, strzelając gola w 34. minucie pojedynku. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 58. minucie Jovan Vujović został zastąpiony przez Anđelka Jovanovicia. Między 62. a 79. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki piłkarzom FK Podgorica.

Między 65. a 89. minutą, boisko opuścili piłkarze Petrovaca: Luka Merdović, Boris Kopitović, Marko Marković, na ich miejsce weszli: Stefan Đorđević, Luka Klikovac, Filip Kalačević. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Šalety Kordić, Luki Maraša zajęli: Nikola Vujnović, Bojan Aligrudić. W drugiej połowie nie padły bramki.

Luka Maraš
 21′ Boris Kopitović
Balša Sekulić

Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom FK Podgorica przyznał pięć żółtych.

Już w najbliższą sobotę zespół FK Podgorica zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jego przeciwnikiem będzie Buducnost Podgorica. Tego samego dnia Kom Podgorica będą gościć zespół Petrovaca.