29. kolejka First League: Zeta Golubovci - Rudar Pljevlja 2-1 (1-1)

13 kwietnia na Stadionie Trešnjica w Golubovci odbyło się spotkanie 29. kolejki czarnogórskiej First League pomiędzy drużynami Zeta i Rudaru. Mecz zakończył się zwycięstwem Zeta 2-1. Na stadionie zasiadło 300 widzów.

29. kolejka Czarnogóra - First League
2019-04-13 16:00 | Stadion: Stadion Trešnjica | Widzów: 300 | Arbiter: M. Scepanovic
Zeta Golubovci
Rudar Pljevlja
2
1
N. Krstović 40',75'
E. Nya-Vedji 24'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 46 starć jedenastka Rudaru wygrała 17 razy i zanotowała tyle samo porażek oraz 12 remisów.

Od pierwszych minut jedenastka Rudaru zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Zeta była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Rudaru otworzyli wynik. W 24. minucie bramkę zdobył Elom Nya-Vedji.

Zespół Rudaru niedługo cieszył się prowadzeniem. Trwało to 16 minut, jedenastka gospodarzy doprowadziła do remisu. Gola strzelił Nikola Krstović. To już jedenaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W pierwszych minutach drugiej połowy kartkę dostał Marko Vuković, piłkarz gości. W 73. minucie za Armina Bosnjaka wszedł Đorđije Vukčević.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Zeta w 75. minucie spotkania, gdy Nikola Krstović strzelił drugiego gola. Między 77. a 90. minutą, boisko opuścili zawodnicy Rudaru: Željko Tomašević, Miloš Zečević, Danilo Marković, na ich miejsce weszli: Ivan Racković, Taku Morinaga, Nemanja Kartal. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Nikoli Krstović, Danila Pešukicia zajęli: Zvonko Ceklić, Ivan Vukčević.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Rudar: Andrii Ražnatoviciowi w 82. minucie i Radomirowi Daloviciowi w drugiej minucie doliczonego czasu spotkania. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-1.

Miloš Zečević
 40′, 75′ Nikola Krstović
Radomir Dalović90′
Danilo Pešukić
Marko Vuković48′

Arbiter nie ukarał piłkarzy Zeta żadną kartką, natomiast zawodnikom gości pokazał trzy żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

20 kwietnia drużyna Rudaru rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Grbalj Radanovici. Tego samego dnia FK Iskra Danilovgrad będzie gościć zespół Zeta.