29. kolejka First League: Sutjeska Niksic - Lovcen Cetinje 4-0 (1-0)

W meczu 29. kolejki czarnogórskiej First League, który rozegrany został 13 kwietnia, drużyna Sutjeskiej wysoko wygrała z Lovcienem 4-0 (1-0). Mecz na Stadionie Kraj Bistrice w Nikšiciu obejrzało 500 widzów.

29. kolejka Czarnogóra - First League
2019-04-13 16:00 | Stadion: Stadion Kraj Bistrice | Widzów: 500 | Arbiter: M. Savović
B. Božović 88'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 35 razy. Jedenastka Sutjeskiej wygrała aż 16 razy, zremisowała 11, a przegrała tylko osiem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Božo Marković. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie osiem strzelonych goli.

Między 31. a 44. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Sutjeskiej.

Drugą połowę jedenastka Lovcienu rozpoczęła w zmienionym składzie, za Željka Markovicia, Petara Čavora weszli Luka Petričević, Marko Đurović.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sutjeskiej w 51. minucie spotkania, gdy Božo Marković zdobył drugą bramkę. W 57. minucie za Miloša Radunovicia wszedł Ivan Pejaković.

Niedługo później Stefan Cicmil wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sutjeskiej, strzelając kolejnego gola w 71. minucie starcia.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W 88. minucie wynik ustalił Bojan Božović.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 4-0.

Miloš Radunović
 71′ Stefan Cicmil
Blažo Rajović
Bojan Ciger
Marko Draganić44′
Vladan Bubanja
Blažo Igumanović
31′ Marko Czetković
Petar Čavor
 6′, 51′ 44′ Božo Marković
Goran Vujović

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

20 kwietnia drużyna Lovcienu rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Mornar Bar. Tego samego dnia OFK Petrovac będzie rywalem jedenastki Sutjeskiej w meczu, który odbędzie się w Petrovac na Moru.