29. kolejka First League: OFK Titograd Podgorica - FK Iskra Danilovgrad 1-2 (1-1)

W meczu 29. kolejki czarnogórskiej First League, który rozegrany został 13 kwietnia, zespół FK Mladost przegrał z FK Iskra 1-2 (1-1). Mecz na Pomoćni Teren FK Mladost w Podgoricy obejrzało 200 widzów.

29. kolejka Czarnogóra - First League
2019-04-13 16:00 | Stadion: Pomoćni Teren FK Mladost | Widzów: 200 | Arbiter: N. Dabanovic
D. Nikač 51'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 16 razy. Jedenastka FK Mladost wygrała aż 10 razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko raz.

Od pierwszych minut jedenastka FK Iskra zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny FK Mladost była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Po nieciekawym początku meczu piłkarze FK Iskra nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 24. minucie na listę strzelców wpisał się Balša Boričić.

W 31. minucie Bogdan Milić został zmieniony przez Darka Nikača. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom FK Iskra: Miroje Jovanoviciowi w 37. minucie i Luce Pejović w pierwszej minucie doliczonego czasu.

Wysiłki podejmowane przez zespół FK Mladost w końcu przyniosły efekt bramkowy. W tej samej minucie Marko Pavićević wyrównał wynik meczu. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FK Iskra w 51. minucie spotkania, gdy Darko Nikač zdobył drugą bramkę. Między 52. a 87. minutą, boisko opuścili piłkarze FK Mladost: Zaim Divanović, Mendy Mamadou, Marko Roganović, na ich miejsce weszli: Mirko Raičević, Marko Milićković, Balša Sekulić. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Balšy Boričić, Gorana Burzanovicia zajęli: Danilo Tomić, Miomir Đuričković.

Między 63. a 89. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-2.

Irfan Šahman66′
 45′ Marko Pavićević
Milan Đurišić
Zoran Petrović
Bogdan Milić

Sędzia wręczył jedną żółtą kartkę zawodnikom FK Mladost, natomiast piłkarzom gości przyznał pięć.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.

20 kwietnia jedenastka FK Iskra będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej rywalem będzie Zeta Golubovci. Tego samego dnia Buducnost Podgorica będzie gościć zespół FK Mladost.