28. kolejka First League: Rudar Pljevlja - OFK Titograd Podgorica 2-2 (2-2)

6 kwietnia na Stadionie Pod Golubinjom w Pljevli odbyło się spotkanie 28. kolejki czarnogórskiej First League pomiędzy drużynami Rudaru i FK Mladost. Starcie zakończyło się remisem 2-2. Na stadionie zasiadło 500 widzów.

28. kolejka Czarnogóra - First League
2019-04-06 15:30 | Stadion: Stadion Pod Golubinjom | Widzów: 500 | Arbiter: P. Radovanović
V. Pavlović 35',43'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 42 pojedynki zespół Rudaru wygrał 18 razy i zanotował 15 porażek oraz dziewięć remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w meczu obejrzał Ivan Novović z FK Mladost. Była to 16. minuta pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Rudaru w 23. minucie spotkania, gdy Radomir Dalović strzelił pierwszego gola. To już siódme trafienie tego piłkarza w sezonie.

Zawodnicy FK Mladost nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 35. minucie gola wyrównującego strzelił Vojin Pavlović.

Piłkarze gospodarzy szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 41. minucie Milija Golubović dał prowadzenie swojej drużynie.

Prawie natychmiast Vojin Pavlović wywołał eksplozję radości wśród kibiców FK Mladost, strzelając kolejnego gola w 43. minucie meczu. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 2-2.

W 61. minucie Taku Morinaga został zmieniony przez Miloša Zečevicia. W 76. minucie Marko Vuković został zmieniony przez Ivana Rackovicia, co miało wzmocnić zespół Rudaru. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Zaima Divanovicia na Balšę Sekulić w 81. minucie oraz Marka Milićkovicia na Ognjena Gaševicia w pierwszej minucie doliczonego czasu starcia.

Marko Roganović
 41′ Milija Golubović
Zaim Divanović
Elom Nya-Vedji
Marko Milićković
Andrija Ražnatović
Jovan Nikolić
 23′ Radomir Dalović
Vojin Pavlović  35′, 43′
Taku Morinaga
Mendy Mamadou
Marko Vuković
Marko Pavićević

Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom FK Mladost pokazał jedną żółtą.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.

Jedenastka FK Mladost w drugiej połowie również wymieniła dwóch zawodników.

13 kwietnia drużyna FK Mladost zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej rywalem będzie FK Iskra Danilovgrad. Tego samego dnia Zeta Golubovci będzie gościć jedenastkę Rudaru.