28. kolejka First League: Mornar Bar - Sutjeska Niksic 0-3 (0-2)

7 kwietnia na Stadionie SRC Topolica w Barze odbył się mecz 28. kolejki czarnogórskiej First League pomiędzy drużynami Mornaru i Sutjeskiej. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Sutjeskiej 3-0. Starcie obejrzało 150 widzów.

28. kolejka Czarnogóra - First League
2019-04-07 16:00 | Stadion: Stadion SRC Topolica | Widzów: 150 | Arbiter: M. Novovic
M. Vlaisavljević 28'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 27 pojedynków drużyna Sutjeskiej wygrała 17 razy i zanotowała siedem porażek oraz trzy remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sutjeskiej w ósmej minucie spotkania, gdy Zakaria Al Harash zdobył pierwszą bramkę.

W 12. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Predraga Brnovicia z Mornaru, a w 27. minucie Bojana Cigera z drużyny przeciwnej.

Jedenastka Mornaru ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, strzelając kolejnego gola. W 28. minucie na listę strzelców wpisał się Miljan Vlaisavljević.

W 29. minucie kartkę dostał Kristijan Škrelja, zawodnik Mornaru. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę jedenastka Mornaru rozpoczęła w zmienionym składzie, za Kristijana Škrelję, Nina Vukmarkovicia weszli Boris Merdović, Filip Kalačević. W 61. minucie za Lukę Merdovicia wszedł Bojan Božović.

W 63. minucie Nemanja Nedić został zmieniony przez Dragana Grivicia, a za Marka Czetkovicia wszedł na boisko Marko Vučić, co miało wzmocnić drużynę Sutjeskiej. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lukę Merdović na Marka Puljiza. Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Suad Ličina z zespołu gości. Była to 87. minuta meczu.

W 88. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Zakaria Al Harash z Sutjeskiej. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-3.

Vladan Bubanja
12′ Predrag Brnović
Miljan Vlaisavljević  28′
29′ Kristijan Škrelja
Zakaria Al Harash  8′, 88′
Nino Vukmarković

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższą sobotę drużyna Sutjeskiej będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Lovcen Cetinje. Tego samego dnia Buducnost Podgorica zagra z jedenastką Mornaru na jej terenie.