28. kolejka First League: Lovcen Cetinje - Grbalj Radanovici 1-1 (0-0)

W meczu 28. kolejki czarnogórskiej First League, który rozegrany został 7 kwietnia, zespół Lovcienu zremisował z Grbaljem 1-1 (0-0). Mecz na Stadionie Obilića Poljana w Cetyni obejrzało 150 widzów.

28. kolejka Czarnogóra - First League
2019-04-07 16:00 | Stadion: Stadion Obilića Poljana | Widzów: 150 | Arbiter: N. Dabanovic
Lovcen Cetinje
Grbalj Radanovici
1
1
P. Čavor 54'
S. Đorđević 85'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 33 spotkania drużyna Lovcienu wygrała 13 razy i zanotowała 10 porażek oraz 10 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między szóstą a 43. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Na drugą połowę jedenastka Grbalju wyszła w zmienionym składzie, za Dejana Kotoraca wszedł Srđan Bošković.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Lovcienu w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 54. minucie na listę strzelców wpisał się Petar Čavor.

W 68. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Ivan Janjusević osłabiając tym samym zespół Lovcienu. W tej samej minucie Željko Marković został zastąpiony przez Lukę Petričevicia. W 72. minucie Marko Đurović został zmieniony przez Mića Perovicia, a za Petara Čavora wszedł na boisko Nikola Draganić, co miało wzmocnić jedenastkę Lovcienu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Miloša I na Stefana Đorđevicia.

Piłkarze gości otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 85. minucie bramkę wyrównującą zdobył Stefan Đorđević. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie.

W doliczonej trzeciej minucie starcia żółte kartki dostał Mirko Radišić z Lovcienu i Vladan Kordić, Marko Kordić z drużyny gości. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Đurović
68′ Ivan Janjusević
Marko Kordić90′
90′ Mirko Radišić
José Marcos Alves Luis
29′ Blažo Rajović
Zdravko Dragićević
 54′ Petar Čavor
Miloš Džugurdić
6′ Marko Đurović
Ivan Vuković

Piłkarze Lovcienu obejrzeli w meczu trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy trzy żółte.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Natomiast zespół Grbalju w drugiej połowie wymienił dwóch graczy.

Już w najbliższą sobotę drużyna Grbalju zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej przeciwnikiem będzie OFK Petrovac. Tego samego dnia Sutjeski Niksic będzie rywalem jedenastki Lovcienu w meczu, który odbędzie się w Nikšiciu.