27. kolejka First League: Sutjeska Niksic - Buducnost Podgorica 2-2 (1-2)

3 kwietnia na Stadionie Kraj Bistrice w Nikšiciu odbyło się starcie 27. kolejki czarnogórskiej First League pomiędzy drużynami Sutjeskiej i Buducnostu. Spotkanie zakończyło się remisem 2-2. Na stadionie stawiło się 1 200 widzów.

27. kolejka Czarnogóra - First League
2019-04-03 16:30 | Stadion: Stadion Kraj Bistrice | Widzów: 1200 | Arbiter: M. Milacic
L. Mirković 18',24'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 49 pojedynków jedenastka Buducnostu wygrała 24 razy i zanotowała 10 porażek oraz 15 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między czwartą a 14. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

W tym czasie piłkarze Buducnostu nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 18. minucie bramkę zdobył Luka Mirković.

W 22. minucie kartką został ukarany Stefan Milic, zawodnik gości.

Jedenastka Sutjeskiej ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gości, zdobywając kolejną bramkę. W 24. minucie Luka Mirković ponownie pokonał bramkarza zmieniając wynik na 0-2.

W 27. minucie kartkę obejrzał Draško Bożović z zespołu gości.

Prawie natychmiast Stefan Cicmil wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sutjeskiej, strzelając gola w 28. minucie meczu. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 53. minucie za Marka Vučicia wszedł Zakaria Al Harash. Od 66. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy.

Między 72. a 83. minutą, boisko opuścili zawodnicy Buducnostu: Draško Bożović, Slavko Damjanović, Igor Ivanović, na ich miejsce weszli: Ivan Delić, Ilija Tučević, Dejan Zarubica. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Marka Czetkovicia, Milutina Osmajicia zajęli: Vladan Bubanja, Miljan Vlaisavljević.

Drużyna Buducnostu długo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to aż 66 minut, jednak jedenastka gospodarzy doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Božo Marković. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie siedem zdobytych bramek.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-2.

Vujačić
78′ Vladan Giljen
Milan Mijatović
Darko Bulatović
Dejan Boljević
 28′ Stefan Cicmil
Slavko Damjanović4′
Bojan Ciger
Stefan Milić22′
Marko Czetković
Luka Mirković  18′, 24′
14′ Branislav Janković
Draško Bożović27′
66′ Nemanja Nedić
Miloš Mijić
Milutin Osmajić
Periša Pešukić
Stefan Stefanović
Igor Ivanović
5′ Marko Vučić
Dušan Stoiljković
 90′ 90′ Božo Marković
Aleksandar Vujačić

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu pięć żółtych kartek, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Już w najbliższą niedzielę drużyna Buducnostu będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej rywalem będzie FK Iskra Danilovgrad. Tego samego dnia Mornar Bar będzie gościć jedenastkę Sutjeskiej.