27. kolejka First League: Mornar Bar - Grbalj Radanovici 2-4 (0-3)

3 kwietnia na Trening kamp FSCG Stari Aerodrom w Podgoricy odbył się mecz 27. kolejki czarnogórskiej First League pomiędzy drużynami Mornaru i Grbalju. Starcie zakończyło się zwycięstwem Grbalju 4-2. Na stadionie stawiło się 70 widzów.

27. kolejka Czarnogóra - First League
2019-04-03 15:30 | Stadion: Trening kamp FSCG Stari Aerodrom | Widzów: 70 | Arbiter: J. Kaludjerovic
V. Vlahović 63' (samob.)

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 30 razy. Drużyna Grbalju wygrała aż 13 razy, zremisowała dziewięć, a przegrała tylko osiem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W drugiej minucie na listę strzelców wpisał się Ivan Vuković.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Grbalju w 24. minucie spotkania, gdy Zé Marcos strzelił drugiego gola.

W 34. minucie swojej drugiej bramki w tym meczu zdobył Ivan Vuković z Grbalju. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie arbiter wręczył Predragowi Kašcielanowi z jedenastki Grbalju. Była to 40. minuta spotkania.

Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Predrag Kašćelan z Grbalju i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał on w 40. minucie. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę jedenastka Mornaru rozpoczęła w zmienionym składzie, za Radovana Barjaktarovicia wszedł Filip Kalačević. Także zespół Grbalju rozpoczął w zmienionym składzie, za Petara Vukčevicia wszedł Miloš I. W 50. minucie żółtą kartkę dostał Kristijan Škrelja, zawodnik Mornaru.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 58. minucie pierwszego gola dla piłkarzy Mornaru strzelił Kristijan Škrelja.

W 62. minucie Nino Vukmarković został zmieniony przez Dejana Račicia.

W 63. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Mornaru Velimir Vlahovic. W 68. minucie Vladan Kordić został zmieniony przez Nikolę Stanišić, a za Ivana Vukovicia wszedł na boisko Stefan Đorđević, co miało wzmocnić drużynę Grbalju. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nikolę Vujošević na Borisa Merdovicia.

W 87. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Grbalju Marko Đukanović. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-4.

Marko Đukanović 87′ (samob.)
63′ (samob.) Velimir Vlahović
Zdravko Dragićević
 58′ 50′ Kristijan Škrelja
Miloš Džugurdić
Nino Vukmarković
Ivan Vuković  2′, 34′

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną zawodnikom Grbalju, a piłkarzom Mornaru przyznał jedną żółtą.

Już w najbliższą niedzielę jedenastka Grbalju zawalczy o kolejne punkty na wyjeździe. Jej rywalem będzie Lovcen Cetinje. Tego samego dnia Sutjeski Niksic zagra z drużyną Mornaru na jej terenie.