Puchar Cypru: Olympiakos Nikozja - Anorthosis Famagusta FC 0-0

W starciu rozgrywek o Puchar Cypru, które rozegrane zostało 15 stycznia, drużyna Olympiakosu Nikozja zremisowała z Anorthosisem 0-0. Mecz na Makareio Stadio w Nikozji obejrzało 500 widzów.

Cypr - Puchar Cypru
2020-01-15 16:00 | Stadion: Makareio Stadio | Widzów: 500 | Arbiter: K. Christodoulou
Olympiakos Nikozja
Anorthosis Famagusta FC
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 31 spotkań jedenastka Anorthosisu wygrała 22 razy i zanotowała trzy porażki oraz sześć remisów.

Od pierwszych minut jedenastka Anorthosisu zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Olympiakosu Nikozja była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Murtaz Dauszwili z Anorthosisu. Była to 42. minuta starcia.

Na drugą połowę drużyna Anorthosisu wyszła w zmienionym składzie, za Theodorosa Vasilakakisa wszedł Michalis Ioannou. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Anorthosis: Kostakisowi Artymatasowi w 47. i Giorgosowi Galitsios w 51. minucie.

W 59. minucie Eyong Enoh zastąpił Viniciusa. W 63. minucie sędzia pokazał kartkę Kice z zespołu gospodarzy. Chwilę później trener Anorthosisu postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Berata Sadika. Na boisko wszedł Nikolaos Kaltsas, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W tej samej minucie Michal Durisz został zmieniony przez Nikę Katcharavę, co miało wzmocnić jedenastkę Anorthosisu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Tiaga Azulão na Jonathana Ayitégo oraz Andreasa Pachipisa na Giorgosa Economidesa. W 77. minucie arbiter pokazał kartkę Evangelosowi Kyriakou, zawodnikowi gospodarzy.

Giorgos Papadopoulos
63′ Francisco Manuel Geraldo Rosa
Panayiotis Artymatas
Erwin Koffi
Giorgos Galitsios51′
77′ Evangelos Kyriakou
Gordon Schildenfeld
73′ Andreas Pachipis
Jewgienij Selin
Constantinos Soteriou
Kostakis Artymatas47′
59′ Eyong Tarkang Enoh
Murtaz Dauszwili42′
Nanissio Justino Mendes Soares
Theodoros Vasilakakis46′
Fabrice Kah Nkwoh
Michal Durisz64′
68′ Tiago Lima Leal
Michalis Ioannou46′
73′ Giorgos Economides
Marios Stylianou
59′ Vinicius Oliveira Franco
Nikos Englezou
Loukas Andreou
Nika Kacharava64′
68′ Jonathan Ayité
Nikolaos Kaltsas64′

Sędzia przyznał dwie żółte kartki piłkarzom Olympiakosu Nikozja, natomiast zawodnikom gości pokazał trzy.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

To był dopiero pierwszy mecz w tej rundzie rozgrywek. Obie drużyny spotkają się w rewanżu, który odbędzie się 29 stycznia w Larnace. Przebieg pierwszego meczu sugeruje, że w rewanżu może dojść do dogrywki, a nawet rzutów karnych.