Puchar Cypru: Enosis Neon Paralimni - APOEL Nikozja 2-2 (2-1)

17 kwietnia na Stadio Tasos Markou w Paralímniem odbył się mecz rozgrywek o Puchar Cypru pomiędzy drużynami Enosisu Neon a Nikozji. Starcie zakończyło się remisem 2-2. Ponieważ w pierwszym spotkaniu także wygrała ta drużyna 1-0, więc to ona wywalczyła awans. Pojedynek obejrzało 1 000 widzów.

Cypr - Puchar Cypru
2019-04-17 16:00 | Stadion: Stadio Tasos Markou | Widzów: 1000 | Arbiter: L. Soteriou
André Vidigal 90'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Enosisu Neon otworzyli wynik. W szóstej minucie dającą prowadzenie bramkę dla zespołu Enosisu Neon zdobył Ioannis Pittas.

Zawodnicy Nikozji nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 27. minucie na listę strzelców wpisał się Efstathios Aloneftis.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Maximilianowi Olivie z jedenastki gospodarzy. Była to 29. minuta starcia. W 29. minucie za Maximiliana Olivę wszedł Dimitris Moulazimis.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Enosisu Neon przyniosły efekt bramkowy. W 36. minucie Chigozie Shaloze dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Między 59. a 88. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki zawodnikom Nikozji i jedną drużynie przeciwnej. Między 60. a 86. minutą, boisko opuścili zawodnicy Nikozji: Efstathios Aloneftis, Roman Bezjak, Ghayas Zahid, na ich miejsce weszli: Antonio Jakoliš, Giorgos Efrem, Kostakis Artymatas. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Gonzala Záratego, Loizosa Kosmy zajęli: Aleksandr Shcherbakov, Georgios Kolokoudias.

Dopiero w drugiej połowie André Vidigal wywołał eksplozję radości wśród kibiców Nikozji, strzelając kolejnego gola w czwartej minucie doliczonego czasu pojedynku spotkania. Minutę później kartkę otrzymał André Vidigal z Nikozji.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-2.

Giorgios Merkis
 6′ 88′ Ioannis Pittas
Jesús Rueda Ambrosio59′
78′ Loizos Kosma
Praxitelis Vouros
Irakli Maisuradze
Efstathios Aloneftis  27′ 60′
29′ 29′ Maximiliano Fernando Oliva
Tomás Sebastián De Vincenti61′
Llorenç Riera Ortega
Nuno Morais72′
 36′ Chigozie Shaloze Udoji
Ghayas Zahid86′
Minas Antoniou
Roman Bezjak72′
65′ Gonzalo Eulogio Zárate
Wanderson de Jesus Martins
29′ Dimitris Moulazimis
Moussa Al Tamari
Rafael Eleftheriou
Kostakis Artymatas86′
65′ Aleksandr Shcherbakov
Giorgos Efrem72′ 82′
Dominik Glavina
Antonio Jakoliš60′
Shoval Gozlan
Norbert Sándor Balogh
78′ Georgios Kolokoudias
Leonardo Natel Vieira

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy pięć.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.