Puchar Cypru: Apollon Limassol - Ethnikos Achna FC 2-0 (1-0)

W ćwierćfinale rozgrywek o Puchar Cypru, który rozegrany został 19 lutego, zespół Apollonu Limasson zwyciężył z Ethnikosem Achna 2-0 (1-0). Mecz na Tsirion Athlítiko Kentro w Limassolu obejrzało 1 000 widzów.

Cypr - Puchar Cypru
2020-02-19 16:00 | Stadion: Tsirion Athlítiko Kentro | Widzów: 1000 | Arbiter: K. Fellas
Apollon Limassol
Ethnikos Achna FC
2
0
F. Pereyra 15'
C. Benschop 55'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 53 razy. Drużyna Apollonu Limasson wygrała aż 31 razy, zremisowała 11, a przegrała tylko 11.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Facundo Pereyra wywołał eksplozję radości wśród kibiców Apollonu Limasson, zdobywając bramkę w 15. minucie meczu.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Apollon Limasson: Facundowi Pereyrze w 34. i Estebanowi Sachettiemu w 45. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Apollonu Limasson.

W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania kartkę dostał Bojan Markovski, zawodnik Ethnikosu Achna.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Apollonu Limasson, strzelając kolejnego gola. W 55. minucie na listę strzelców wpisał się Charlison Benschop.

W 60. minucie Vincent Laban został zmieniony przez Miguelita. W 63. minucie w jedenastce Apollonu Limasson doszło do zmiany. Đorđe Denić wszedł za Estebana Sachettiego. Chwilę później trener Ethnikosu Achna postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Christophera Glombarda. Na boisko wszedł Pavlos Korrea, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych.

W 70. minucie Florentin Matei został zmieniony przez Fotiosa Papoulisa, a za Charlisona Benschopa wszedł na boisko Adrián Sardinero, co miało wzmocnić zespół Apollonu Limasson. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Bojana Markovskiego na Deyvisona. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Ethnikos Achna: Sotirisowi Finirisowi w 77. i Josipowi Projiciowi w 83. minucie. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-0.

Josip Projić83′
70′ Florentin Matei
Demetris Charalambous
 15′ 34′ Facundo Abel Pereyra
Ihor Chudobjak
45′ 63′ Esteban Fernando Sachetti
Vincent Laban60′
Giorgos Vasiliou
Giorgos Papageorghiou
Héctor Yuste Cantón
Koneh Ibrahim
 55′ 85′ Charlison Girigorio Benschop
Pavlos Korrea68′
63′ Đorđe Denić
Christoforos Christofi
Joao Pedro Guerra Cunha
Demetris Kyprianou
70′ Fotios Papoulis
Luís Miguel Teixeira Ribeiro60′
Matías Exequiel Roskopf
Konstantinos Elia
85′ Adrián Sardinero Corpa
Marios Ilia

Jovan Kostovski

Sędzia pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Apollonu Limasson, natomiast zawodnikom gości przyznał trzy.

To był dopiero pierwszy mecz w tej rundzie rozgrywek. Obie drużyny spotkają się w rewanżu, który odbędzie się 26 lutego w Dasaki Achnasie. Strata Ethnikosu Achna wciąż jest do odrobienia.