Puchar Cypru: APOEL Nikozja - Enosis Neon Paralimni 1-0 (0-0)

3 kwietnia na Neo GSP w Nikozji odbył się pojedynek rozgrywek o Puchar Cypru pomiędzy drużynami Nikozji i Enosisu Neon. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Nikozji 1-0. Starcie obejrzało 1 930 widzów.

G. Merkis 84'

Od pierwszych minut zespół Enosisu Neon zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Nikozji była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 36. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Tomás Sebastián De Vincentiego z Nikozji, a w 37. minucie Eyonga Enoha z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Drugą połowę zespół Enosisu Neon rozpoczął w zmienionym składzie, za Shovala Gozlana wszedł Gonzalo Zárate. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Enosis Neon: Konstantinosowi Petrou w 52. i Andreasowi Kyriakou w 61. minucie.

W 64. minucie Nuno Morais został zastąpiony przez Romana Bezjaka. Trener Nikozji postanowił zagrać agresywniej. W 71. minucie zmienił pomocnika Moussę Al Tamariego i na pole gry wprowadził napastnika Léo Natela, który w bieżącym sezonie ma na koncie już dwa gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. W 74. minucie w drużynie Nikozji doszło do zmiany. Efstathios Aloneftis wszedł za André Vidigala.

Jedyną bramkę meczu dla Nikozji zdobył Giorgios Merkis w 84. minucie. Na trzy minuty przed zakończeniem meczu w zespole Enosisu Neon doszło do zmiany. Dominik Glavina wszedł za Chigozie Shaloze'a.

Sokratis Fytanidis
 84′ Giorgios Merkis
Andreas Kyriakou61′
Praxitelis Vouros
Ioannis Pittas
71′ Moussa Al Tamari
Eyong Tarkang Enoh37′
36′ Tomás Sebastián De Vincenti
Irakli Maisuradze
64′ Nuno Morais
Maximiliano Fernando Oliva
Lucas Vieira de Souza
Chigozie Shaloze Udoji87′
Norbert Sándor Balogh
Minas Antoniou
74′ André Filipe Cunha Vidigal
Shoval Gozlan46′
Rafael Enrique Romo Pérez
Rafail Pittadjis
Wanderson de Jesus Martins
Dimitris Moulazimis
74′ Efstathios Aloneftis
Dominik Glavina87′
64′ Roman Bezjak
Georgios Kolokoudias
71′ Leonardo Natel Vieira
Gonzalo Eulogio Zárate46′

Arbiter wręczył jedną żółtą kartkę piłkarzom Nikozji, natomiast zawodnikom gości pokazał trzy.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Natomiast zespół Enosisu Neon w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników.