Puchar Cypru: Anorthosis Famagusta FC - Nea Salamis Famagusta 1-1 (0-0)

W ćwierćfinale rozgrywek o Puchar Cypru, który rozegrany został 19 lutego, jedenastka Anorthosisu zremisowała z Nea Salamis 1-1 (0-0). Mecz na Stadio Antonis Papadopoulos w Larnace obejrzało 2 627 widzów.

Cypr - Puchar Cypru
2020-02-19 15:30 | Stadion: Stadio Antonis Papadopoulos | Widzów: 2627 | Arbiter: N. Neokleous
Anorthosis Famagusta FC
Nea Salamis Famagusta
1
1
Rayo 82'
Anderson Correia 60'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 44 razy. Zespół Anorthosisu wygrał aż 31 razy, zremisował 10, a przegrał tylko trzy.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Anorthosis: Panayiotisowi Artymatasowi w 16. i Nice Katcharavie w 38. minucie.

Drugą połowę zespół Anorthosisu rozpoczął w zmienionym składzie, za Georgiosa Manthatisa, Panayiotisa Artymatasa weszli Tornike Okriashvili, Giorgos Galitsios.

Nieoczekiwanie to piłkarze Nea Salamis otworzyli wynik. W 60. minucie Anderson Correia dał prowadzenie swojej drużynie.

W 65. minucie za Dżana Ananidzego wszedł Rayo. W tej samej minucie trener Nea Salamis postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Farshada Noora. Na boisko wszedł Saša Marjanović, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Deivid z Nea Salamis. Była to 82. minuta meczu. W 82. minucie gola wyrównującego strzelił z karnego Rayo.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Tassos Kissas
16′ 46′ Panayiotis Artymatas
Ioannis Kosti
65′ Dżano Ananidze
Mauricio Plenckauskas Cordeiro83′
38′ Nika Kacharava
Jay Simpson
46′ Georgios Manthatis
Ryan Telfer90′
Antonis Georgallides
Goulielmos Orfeas Lytras
Giorgos Papadopoulos
Jordi César López Delgado
46′ Giorgos Galitsios
Thomas Nicolaou
Kostas Pileas
José Ignacio San Román Canciani
Ioannis Hadjivasilis
Saša Marjanović65′
46′ Tornike Okriashvili
Kyriakos Panagi
65′  82′ (k.) Rubén Rayos Serna
Alastair Reynolds
Theodoros Vasilakakis
Kingsley Onuegbu83′
Nikolaos Kaltsas
Theodosis Siathas90′

Zawodnicy Anorthosisu obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

To był dopiero pierwszy mecz w tej rundzie rozgrywek. Obie drużyny spotkają się w rewanżu, który odbędzie się 26 lutego w Larnace. Pierwszy mecz zakończył się remisem, ale to goście strzelali gole na wyjeździe i to oni w rewanżu będą w nieco lepszej pozycji wyjściowej.