Puchar Cypru: AEK Larnaca - AEL Limassol 1-1 (1-1)

19 lutego na AEK Arena - George Karapatakis w Larnace odbyło się starcie rozgrywek o Puchar Cypru pomiędzy drużynami AEK Larnaca a AEL Limassol. Pojedynek zakończył się remisem 1-1. Ponieważ w pierwszym meczu padł remis 0-0, awans wywalczyła jedenastka AEL Limassol. Na stadionie zasiadło 2 500 widzów.

Cypr - Puchar Cypru
2020-02-19 18:00 | Stadion: AEK Arena - George Karapatakis | Widzów: 2500 | Arbiter: S. Schärer
AEK Larnaca
AEL Limassol
1
1
R. Mmaee 32' (samob.)
R. Mmaee 17'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 57 pojedynków drużyna AEK Larnaca wygrała 19 razy i zanotowała 16 porażek oraz 22 remisy.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 16. minucie kartkę dostał Román Golobart z AEK Larnaca.

W tym czasie to piłkarze AEL Limassol otworzyli wynik. W 17. minucie Ryan Mmaee dał prowadzenie swojej jedenastce z rzutu karnego. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie.

Między 18. a 30. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom AEL Limassol.

W 32. minucie do własnej bramki trafił zawodnik AEL Limassol Ryan Mmaee. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 47. minucie Jon Gaztañaga został zmieniony przez Borisa Godála. W 52. minucie w zespole AEK Larnaca doszło do zmiany. Abraham wszedł za Acorána.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom AEK Larnaca: Abrahamowi w 56. i Thomasowi Ioannou w 58. minucie. Trener AEK Larnaca postanowił zagrać agresywniej. W 60. minucie zmienił obrońcę Simranjita Thandiego i na pole gry wprowadził napastnika Jozsefa Keavenya. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 66. minucie Thomas Ioannou został zmieniony przez Planasa, co miało wzmocnić zespół AEK Larnaca. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Rubena Juradę na Andryję Majdevaca w 70. minucie oraz Adnana Aganovicia na Marka Adamovicia w tej samej minucie.

André Ferreira Teixeira
16′ Román Golobart Benet
Momčilo Rašo30′
Mikel González de Martín Martínez
Adnan Aganović85′
58′ 66′ Thomas Ioannou
Andreas Avraam
60′ Simranjit Singh Thandi
Jon Gaztañaga Arrospide18′ 47′
52′ Acorán Barrera Reyes
Apostolis Giannou
Ryan Mmaee Nwambeben Kabir  17′ (k.) 32′ (samob.)
Andreas Christodoulou
Patryk Procek
66′ Carles Planas
Boris Godál47′
Christos Tryfonos
Marko Adamović85′
52′ 56′ Abraham González Casanova