Liga cypryjska - 9. kolejka 1. Division: Olympiakos Nikozja - Ethnikos Achna FC 4-0 (2-0)

10 listopada na Makareio Stadio w Nikozji odbyło się starcie 9. kolejki cypryjskiej 1. Division pomiędzy drużynami Olympiakosu Nikozja i Ethnikosu Achna. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Olympiakosu Nikozja 4-0. Na stadionie stawiło się 450 widzów.

9. kolejka Cypr - 1. Division
2019-11-10 17:00 | Stadion: Makareio Stadio | Widzów: 450 | Arbiter: G. Nikolaou
J. Ayité 63'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 41 meczów jedenastka Olympiakosu Nikozja wygrała 16 razy i zanotowała 14 porażek oraz 11 remisów.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W szóstej minucie Rafael Acosta został zastąpiony przez Giorgosa Economidesa.

W 18. minucie kartkę dostał Constantinos Soteriou, zawodnik gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Olympiakosu Nikozja w 31. minucie spotkania, gdy Dylan Duventru-Huret strzelił pierwszego gola. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Olympiakosu Nikozja, strzelając kolejnego gola. W 43. minucie Dylan Duventru-Huret po raz drugi zdobył bramkę zmieniając wynik na 2-0.

Niedługo później Panayiotis Zachariou wywołał eksplozję radości wśród kibiców Olympiakosu Nikozja, zdobywając kolejną bramkę w 56. minucie spotkania. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu sędzia pokazał kartkę Giorgosowi Papageorghiou z Ethnikosu Achna.

W 60. minucie boisko opuścili zawodnicy Ethnikosu Achna: Ilya Markovski, Marios Elia, a na ich miejsce weszli Giorgos Papageorghiou, Koneh Ibrahim.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Olympiakosu Nikozja w 63. minucie spotkania, gdy Jonathan Ayité strzelił czwartego gola. W 71. minucie Jonathan Ayité został zmieniony przez Fabrice'a Kaha, a za Bilala Hamdiego wszedł na boisko Rogério Silva, co miało wzmocnić drużynę Olympiakosu Nikozja. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Demetrisa Kyprianou na Petrosa Ioannou.

W 75. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Petrosa Ioannou z Ethnikosu Achna, a w pierwszej minucie doliczonego czasu meczu Eyonga Enoha z drużyny przeciwnej. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 4-0.

Christopher Glombard
18′ Constantinos Soteriou
Ihor Chudobjak
6′ Rafael Eduardo Acosta Cammarota
Demetris Kyprianou73′
90′ Eyong Tarkang Enoh
Vincent Laban
76′ Bilal Hamdi
Giorgos Papageorghiou60′ 60′
 56′ Panayiotis Zachariou
Luís Miguel Teixeira Ribeiro
 63′ 71′ Jonathan Ayité
Koneh Ibrahim60′
 31′, 43′ Dylan Ludovic Duventru-Huret
Bojan Markovski
6′ Giorgos Economides
Demetris Charalambous
Nanissio Justino Mendes Soares
Christoforos Christofi
Junior Ngogang Landry
Andreas Elia
71′ Fabrice Kah Nkwoh
Marios Ilia60′
76′ Rogério Miguel Reis da Silva
Illia Markovskyi60′

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.