Liga cypryjska - 9. kolejka 1. Division: Apollon Limassol - APOEL Nikozja 1-1 (0-0)

W spotkaniu 9. kolejki cypryjskiej 1. Division, które rozegrane zostało 10 listopada, zespół Apollonu Limasson zremisował z Nikozją 1-1 (0-0). Mecz na Tsirion Athlítiko Kentro w Limassolu obejrzało 3 885 widzów.

9. kolejka Cypr - 1. Division
2019-11-10 18:00 | Stadion: Tsirion Athlítiko Kentro | Widzów: 3885 | Arbiter: L. Soteriou
Apollon Limassol
APOEL Nikozja
1
1
S. Gakpé 87'
G. Merkis 54'

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Między 29. a 38. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Apollonu Limasson i jedną drużynie przeciwnej.

Na początku drugiej połowy to piłkarze Nikozji otworzyli wynik. W 54. minucie bramkę zdobył Giorgios Merkis. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie.

W 55. minucie sędzia ukarał kartką Vujadina Savicia, piłkarza Nikozji. W tej samej minucie Facundo Pereyra zastąpił Giannisa Gianniotasa. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Nikozja: Praxitelisowi Vourosowi w 58. i Alef w 68. minucie.

Trener Apollonu Limasson postanowił zagrać agresywniej. W 70. minucie zmienił obrońcę Attilę Szalaiego i na pole gry wprowadził napastnika Emilia Zelayę, który w bieżącym sezonie ma na koncie już trzy bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

Zespół gości długo cieszył się prowadzeniem. Trwało to aż 33 minuty, jednak jedenastka Apollonu Limasson doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Serge Gakpe. W 89. minucie sędzia przyznał kartkę Nicolasowi Ioannou z Nikozji.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Giorgios Merkis  54′
70′ Attila Szalai
Vujadin Savić55′
Diego Aguirre Parra
Praxitelis Vouros58′
30′ Saša Marković
Moussa Al Tamari80′
55′ Facundo Abel Pereyra
Alef dos Santos Saldanha68′
Héctor Yuste Cantón
Dragan Mihajlovic
 87′ Serge Gakpe
Lucas Vieira de Souza38′
Joao Pedro Guerra Cunha
André Filipe Cunha Vidigal86′
29′ 80′ Fotios Papoulis
Savvas Gentsoglou
80′ Daniel Carr
Antonio Jakoliš
55′ Giannis Gianniotas
Uroš Matić71′
Adrián Sardinero Corpa
Roman Bezjak80′
70′ Emilio José Zelaya
Linus Hallenius

Dominacja na boisku nie przełożyła się na pomyślny rezultat dla zespołu Apollonu Limasson, mimo że oddała ona siedem celnych strzałów.

Arbiter pokazał dwie żółte kartki zawodnikom Apollonu Limasson, a piłkarzom gości przyznał pięć.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.