Liga cypryjska - 9. kolejka 1. Division: AEK Larnaca - Doxa Katokopia FC 2-1 (1-0)

8 listopada na AEK Arena - George Karapatakis w Larnace odbyło się starcie 9. kolejki cypryjskiej 1. Division pomiędzy drużynami AEK Larnaca i Doksy Katokopia. Mecz zakończył się zwycięstwem AEK Larnaca 2-1. Pojedynek obejrzało 1 000 widzów.

9. kolejka Cypr - 1. Division
2019-11-08 18:00 | Stadion: AEK Arena - George Karapatakis | Widzów: 1000 | Arbiter: L. Trattos
B. Asamoah 76'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 32 spotkania drużyna AEK Larnaca wygrała 22 razy i zanotowała cztery porażki oraz sześć remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W siódmej minucie sędzia ukarał żółtą kartką Simranjita Thandiego z AEK Larnaca, a w dziewiątej minucie Stephanosa Mouhtarisa z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy AEK Larnaca w 14. minucie spotkania, gdy Iwan Triczkowski strzelił pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie.

W 22. minucie żółtą kartką został ukarany Carlitos, piłkarz gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny AEK Larnaca.

W 64. minucie za Matyję Špoljaricia wszedł Hector Hevel. Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 69. minucie, w zespole AEK Larnaca za Iwana Triczkowskiego wszedł Florian Taulemesse, a w drużynie Doksy Katokopia Zé Valente zmienił Markosa Charalambousa.

Zawodnicy Doksy Katokopia otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 76. minucie bramkę wyrównującą zdobył Benjamin Asamoah.

Na 10 minut przed zakończeniem spotkania czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Carlitos, osłabiając drużynę gości. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten piłkarz w 22. minucie. W następstwie utraty bramki trener AEK Larnaca postanowił zagrać agresywniej. W 84. minucie zmienił pomocnika Facunda Garcíę i na pole gry wprowadził napastnika Jozsefa Keavenya. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. W 88. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Antreasowi Paraskevasowi z Doksy Katokopia.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół AEK Larnaca przyniosły efekt bramkowy. W piątej minucie doliczonego czasu meczu Jozsef Keaveny dał prowadzenie swojej drużynie.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-1.

Constantinos Mintikkis
7′ Simranjit Singh Thandi
Vasilios Papafotis
84′ Facundo García
Carlos Miguel Tavares de Oliveira22′ 80′
 14′ 69′ Iwan Triczkowski
. Luis Carlos90′
Alberto Sansimena Chamorro
José Pedro Magalhães Valente69′
64′ Matija Špoljarić
Markos Charalambous69′
64′ Hector Hevel
Martinos Christofi85′
Ektoras Stefanou
Alexandros Fasouliotis
84′  90′ Jozsef Keaveny
Fidelis Christopher Irhene
Konstantinos Konstantinou
Lukas Pivetta Bambilla
Raúl Ruiz Matarín
Dushko Trajchevski
69′ Florian Taulemesse
Ítalo de Carvalho Rocha Lima90′

Piłkarze gości dostali w meczu trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy jedną żółtą.