Liga cypryjska - 8. kolejka 1. Division: Doxa Katokopia - Nea Salamis 0-0

1 listopada na Makareio Stadio w Nikozji odbyło się spotkanie 8. kolejki cypryjskiej 1. Division pomiędzy drużynami Doksy Katokopia i Nea Salamis. Pojedynek zakończył się remisem 0-0. Mecz obejrzało 97 widzów.

8. kolejka Cypr - 1. Division
2019-11-01 18:00 | Stadion: Makareio Stadio | Widzów: 97 | Arbiter: Y. Anastasiou
Doxa Katokopia FC
Nea Salamis Famagusta
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 37 starć zespół Nea Salamis wygrał 15 razy i zanotował 13 porażek oraz dziewięć remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w meczu dostał Stephanos Mouhtaris z zespołu gospodarzy. Była to 11. minuta pojedynku.

W 51. minucie Tonia Tisdell został zastąpiony przez Jaya Simpsona. W 57. minucie w drużynie Nea Salamis doszło do zmiany. Ioannis Kosti wszedł za Sašę Marjanovicia.

Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Doksy Katokopia doszło do zmiany. Carlitos wszedł za Ítalę. Trener Doksy Katokopia postanowił zagrać agresywniej. W 73. minucie zmienił pomocnika Lukasa Brambillę i na pole gry wprowadził napastnika Luisa Carlosa, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 77. minucie Charles Etoundi został zmieniony przez Alastaira Reynoldsa, co miało wzmocnić jedenastkę Nea Salamis. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Zé Valente'a na Martinosa Christofiego.

Anderson Correia de Barros
11′ Stephanos Mouhtaris
Saša Marjanović57′
73′ Lukas Pivetta Bambilla
Farshad Noor
65′ Ítalo de Carvalho Rocha Lima
Tonia Tisdell51′
79′ José Pedro Magalhães Valente
Ioannis Kosti57′
79′ Martinos Christofi
Jordi César López Delgado
Fidelis Christopher Irhene
Kyriakos Panagi
65′ Carlos Miguel Tavares de Oliveira
Alastair Reynolds77′
Dushko Trajchevski
Mauricio Plenckauskas Cordeiro
Carlos Alexandre de Souza Silva
Theodosis Siathas
73′ . Luis Carlos
Jay Simpson51′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Doksy Katokopia przyznał jedną żółtą.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.