Liga cypryjska - 8. kolejka 1. Division: APOEL Nikozja - AEK Larnaca 0-0

W meczu 8. kolejki cypryjskiej 1. Division, który rozegrany został 2 listopada, zespół Nikozji zremisował z AEK Larnaca 0-0. Mecz na Neo GSP w Nikozji obejrzało 5 404 widzów.

8. kolejka Cypr - 1. Division
2019-11-02 17:00 | Stadion: Neo GSP | Widzów: 5404 | Arbiter: V. Demetriou
APOEL Nikozja
AEK Larnaca
0
0

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 17. a 43. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom AEK Larnaca i jedną drużynie przeciwnej.

W 48. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Uroša Maticia z Nikozji, a w 51. minucie Lluisa Sastrego z drużyny przeciwnej. W 54. minucie Matija Špoljarić został zmieniony przez Hectora Hevla.

W 57. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Truyolsa z AEK Larnaca, a w 65. minucie Praxitelisa Vourosa z drużyny przeciwnej. W 58. minucie w jedenastce AEK Larnaca doszło do zmiany. Simranjit Thandi wszedł za Truyolsa. Trener AEK Larnaca postanowił zagrać agresywniej. W 65. minucie zmienił obrońcę Daniela Mojsova i na pole gry wprowadził napastnika Raúla Ruiza. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Mikel González de Martín Martínez30′
36′ Giorgios Merkis
Daniel Mojsov65′
66′ Vujadin Savić
Joan Guillem Truyols Mascaró57′ 58′
65′ Praxitelis Vouros
Acorán Barrera Reyes
66′ Moussa Al Tamari
Ignacio Cases Mora
48′ 85′ Uroš Matić
Christos Tryfonos
85′ Efstathios Aloneftis
Hector Hevel54′
66′ Alef dos Santos Saldanha
Ektoras Stefanou
Giorgos Efrem
Jozsef Keaveny
Savvas Gentsoglou
Konstantinos Konstantinou
66′ Andrija Pavlović
Raúl Ruiz Matarín65′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia w pierwszej połowie pokazał trzy żółte kartki piłkarzom gości, natomiast w drugiej dwie. Zawodnicy Nikozji otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej jedną więcej.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.