Liga cypryjska - 8. kolejka 1. Division: Anorthosis Famagusta FC - Paphos FC 1-1 (1-0)

5 maja na Stadio Antonis Papadopoulos w Larnace odbył się mecz 8. kolejki cypryjskiej 1. Division pomiędzy drużynami Anorthosisu i Paphos FC. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1. Pojedynek obejrzało 648 widzów.

8. kolejka Cypr - 1. Division
2019-05-05 18:00 | Stadion: Stadio Antonis Papadopoulos | Widzów: 648 | Arbiter: L. Soteriou
Anorthosis Famagusta FC
Pafos FC
1
1
D. Pranjić 28'
A. Nemec 44'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Drużyna Anorthosisu wygrała aż cztery razy, zremisowała trzy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Już w pierwszych minutach drużyna Anorthosisu próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Diego Živulić z Paphos FC. Była to 26. minuta starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Anorthosisu w 28. minucie spotkania, gdy Danijel Pranjić strzelił z rzutu karnego pierwszego gola.

Zespół Anorthosisu niedługo cieszył się prowadzeniem. Trwało to 16 minut, drużyna gości doprowadziła do remisu. Gola strzelił Adam Nemec. To już piętnaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Drugą połowę drużyna Paphos FC rozpoczęła w zmienionym składzie, za Pavela Lelyukhina wszedł Federico Rasic. W 53. minucie sędzia przyznał kartkę Patrickowi Banggaardowi z jedenastki gości.

Po chwili trener Anorthosisu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Giorgos Economides, a murawę opuścił Nikolas Panayiotou. W 62. minucie w zespole Paphos FC doszło do zmiany. Panayiotis Zachariou wszedł za Denissa Rakelsa. W 63. minucie arbiter pokazał kartkę Federicowi Rasicowi, piłkarzowi gości.

Trener Paphos FC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Lulinhę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy. Murawę musiał opuścić Brayan Angulo. W 89. minucie Rayo został zmieniony przez Konstantinosa Georgallidesa. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Brayan Edinson Angulo Mosquera83′
60′ Nikolas Panayiotou
Jens Cools
 28′ (k.) Danijel Pranjić
Diego Żivulić26′
89′ Rubén Rayos Serna
Ioannis Angelopoulos
60′ Giorgos Economides
Kyriakos Antoniou
89′ Konstantinos Georgallides
Aleksandr Dovbnya

Luis Marcelo Morais dos Reis83′

Luca Polizzi

Ektoras Stefanou

Panayiotis Zachariou62′

Federico Iván Rasic46′ 63′

Przewaga jedenastki Anorthosisu w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespołowi nie udało się wygrać meczu.

Sędzia nie ukarał zawodników Anorthosisu żadną kartką, natomiast piłkarzom gości wręczył trzy żółte.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.

Natomiast jedenastka Paphos FC w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.