Liga cypryjska - 7. kolejka 1. Division: Nea Salamis Famagusta - APOEL Nikozja 0-3 (0-0)

28 października na N. Papas Group Ammochostos-Epistrofi w Larnace odbył się pojedynek 7. kolejki cypryjskiej 1. Division pomiędzy drużynami Nea Salamis i Nikozji. Mecz zakończył się zwycięstwem Nikozji 3-0. Na stadionie stawiło się 1 300 widzów.

7. kolejka Cypr - 1. Division
2019-10-28 18:00 | Stadion: Stadio Ammochostos Epistrofi | Widzów: 1300 | Arbiter: G. Nikolaou
André Vidigal 74'

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 26. minucie arbiter ukarał żółtą kartką André Vidigala z Nikozji, a w 39. minucie Tonię Tisdell z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na drugą połowę jedenastka Nikozji wyszła w zmienionym składzie, za Alef wszedł Moussa Al Tamari. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Giorgiosowi Merkisowi z Nikozji. Była to 47. minuta spotkania.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Nikozji w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 66. minucie bramkę zdobył Giorgios Merkis. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie.

Zespół Nea Salamis ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka gości, strzelając kolejnego gola. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik na 0-2 podwyższył Uroš Matić.

W 71. minucie za Charles'a Etoundiego wszedł Jay Simpson.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Nikozji w 74. minucie spotkania, gdy André Vidigal zdobył trzecią bramkę. Po chwili trener Nikozji postanowił bronić wyniku. W 79. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Linusa Halleniusa wszedł Omar Al Zebdieh, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gości utrzymać prowadzenie.

W tej samej minucie Farshad Noor został zmieniony przez Sašę Marjanović, a za Kingsleya Onuegbu wszedł na boisko Mauricio, co miało wzmocnić zespół Nea Salamis. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Praxitelisa Vourosa na Christosa Shelisa. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-3.

Uroš Matić  70′
71′ Charles Betrand Etoundi Eloundou
Dragan Mihajlovic
79′ Farshad Noor
Lucas Vieira de Souza
39′ Tonia Tisdell
André Filipe Cunha Vidigal  74′ 26′
Savvas Tsabouris
Linus Hallenius79′
84′ Kingsley Onuegbu
Christos Shelis84′
79′ Saša Marjanović
Moussa Al Tamari46′
Kyriakos Panagi
Efstathios Aloneftis
Alastair Reynolds
Giorgos Efrem
84′ Mauricio Plenckauskas Cordeiro
Savvas Gentsoglou
Theodosis Siathas
Loukas Kalogirou
71′ Jay Simpson
Andreas Makris

Jedenastka Nikozji zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Piłkarze Nea Salamis dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.