Liga cypryjska - 7. kolejka 1. Division: Doxa Katokopia - Anorthosis 0-6 (0-2)

W starciu 7. kolejki cypryjskiej 1. Division, które rozegrane zostało 27 października, zespół Doksy Katokopia przegrał wysoko z Anorthosisem 0-6 (0-2). Mecz na Makareio Stadio w Nikozji obejrzało 554 widzów.

7. kolejka Cypr - 1. Division
2019-10-27 18:00 | Stadion: Makareio Stadio | Widzów: 554 | Arbiter: V. Demetriou
M. Dauszwili 79'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 33 pojedynki jedenastka Anorthosisu wygrała 24 razy i zanotowała dwie porażki oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Anorthosisu w 11. minucie spotkania, gdy Rayo zdobył pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego piąte trafienie w sezonie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Mesce z drużyny gospodarzy. Była to 32. minuta starcia.

Zespół Doksy Katokopia ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, strzelając kolejnego gola. W 36. minucie pokonał bramkarza Michal Durisz.

Drugą połowę drużyna Doksy Katokopia rozpoczęła w zmienionym składzie, za Carlão wszedł Ítalo.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 53. minucie wynik na 0-3 podwyższył Nika Katcharava.

W 55. minucie kartkę obejrzał Luis Carlos z Doksy Katokopia. W 57. minucie w jedenastce Doksy Katokopia doszło do zmiany. Lukas Brambilla wszedł za Luisa Carlosa. W 58. minucie za Jewgienija Selina wszedł Murtaz Dauszwili.

Niedługo później Gordon Schildenfeld wywołał eksplozję radości wśród kibiców Anorthosisu, zdobywając kolejną bramkę w 59. minucie pojedynku. W 66. minucie Georgios Manthatis został zmieniony przez Michalisa Ioannou, a za Raya wszedł na boisko Theodoros Vasilakakis, co miało wzmocnić zespół Anorthosisu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Fidelisa Irhenego na Dushka Trajchevskiego.

W 71. minucie kartkę dostał Stephanos Mouhtaris, piłkarz gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Anorthosisu w 79. minucie spotkania, gdy Murtaz Dauszwili strzelił piątego gola.

W 86. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Michal Durisz z Anorthosisu. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-6.

Gordon Schildenfeld  59′
71′ Stephanos Mouhtaris
Jewgienij Selin58′
Benjamin Akoto Asamoah
Branko Vrgoč
Vladimir Boljević
Kostakis Artymatas
68′ Fidelis Christopher Irhene
Renato João Inacio Margaca
Carlos Miguel Tavares de Oliveira
Rubén Rayos Serna  11′ 76′
46′ Carlos Alexandre de Souza Silva
Michal Durisz  36′, 86′
55′ 57′ . Luis Carlos
Nika Katcharava  53′
32′ Buomesca Tué Na Bangna
Michalis Ioannou66′
57′ Lukas Pivetta Bambilla
Theodoros Vasilakakis76′
68′ Dushko Trajchevski
Nikos Englezou
46′ Ítalo de Carvalho Rocha Lima
Nikolaos Kaltsas
José Pedro Magalhães Valente
Berat Sadik

Sędzia nie ukarał piłkarzy Anorthosisu żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy pokazał trzy żółte.