Liga cypryjska - 7. kolejka 1. Division: Apollon Limassol - AEL Limassol 1-2 (1-1)

26 października na Tsirion Athlítiko Kentro w Limassolu odbył się pojedynek 7. kolejki cypryjskiej 1. Division pomiędzy drużynami Apollonu Limasson i AEL Limassol. Starcie zakończyło się zwycięstwem AEL Limassol 2-1. Na stadionie zasiadło 2 000 widzów.

7. kolejka Cypr - 1. Division
2019-10-26 18:00 | Stadion: Tsirion Athlítiko Kentro | Widzów: 2000 | Arbiter: L. Soteriou
R. Jurado 79'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 65 spotkań drużyna Apollonu Limasson wygrała 25 razy i zanotowała 20 porażek oraz 20 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Apollon Limasson: Nsue w 8. i Danielowi Carrowi w 20. minucie.

W tej samej minucie w zespole AEL Limassol doszło do zmiany. Ruben Jurado wszedł za Ryana Mmaeego. W 29. minucie arbiter przyznał kartkę Minasowi Antoniou z drużyny AEL Limassol.

Trzeba było trochę poczekać, aby Daniel Carr wywołał eksplozję radości wśród kibiców Apollonu Limasson, strzelając gola w 37. minucie spotkania. Na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy kartką został ukarany Roger Tamba, piłkarz Apollonu Limasson.

Jedenastka AEL Limassol wyrównała wynik meczu. W 42. minucie bramkę wyrównującą zdobył Ivan Carlos. To już trzecie trafienie tego zawodnika w sezonie.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Drugą połowę zespół Apollonu Limasson rozpoczął w zmienionym składzie, za Rogera Tambę wszedł Esteban Sachetti. W 51. minucie Ivan Carlos został zmieniony przez Manuela Torresa.

Między 58. a 79. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom AEL Limassol i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy AEL Limassol w 79. minucie spotkania, gdy Ruben Jurado strzelił z karnego drugiego gola. W 85. minucie sędzia pokazał kartkę André Teixeirze, zawodnikowi AEL Limassol.

Na cztery minuty przed zakończeniem pojedynku w drużynie AEL Limassol doszło do zmiany. Momčilo Rašo wszedł za Borisa Godála. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-2.

Mmaee Nwambeben Kabir
79′ Joel Mall
Josimar José Évora Dias
8′ Emilio Nsue López
Jon Gaztañaga Arrospide
41′ 46′ Roger Tamba M'Pinda
Slobodan Medojević60′
Héctor Yuste Cantón
Davor Zdravkovski
 37′ 20′ Daniel Carr
Minas Antoniou29′
65′ Serge Gakpe
Ivan Carlos Franca Coleho  42′ 51′
73′ Giannis Gianniotas
Yiannis Gerolemou
65′ Facundo Abel Pereyra
Stylianos Panteli
46′ Esteban Fernando Sachetti
Manuel Torres Jimenez51′
Joao Pedro Guerra Cunha
Ruben Jurado Fernandez20′  79′ (k.)
73′ Fotios Papoulis
Kire Markoski

Arbiter w pierwszej połowie pokazał trzy żółte kartki piłkarzom Apollonu Limasson, a w drugiej jedną. Zawodnicy AEL Limassol otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dwie więcej.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.