Liga cypryjska - 7. kolejka 1. Division: AEK Larnaca - Enosis Neon Paralimni 4-4 (1-3)

27 października na AEK Arena - George Karapatakis w Larnace odbyło się starcie 7. kolejki cypryjskiej 1. Division pomiędzy drużynami AEK Larnaca i Enosisu Neon. Spotkanie zakończyło się remisem 4-4. Pojedynek obejrzało 500 widzów.

7. kolejka Cypr - 1. Division
2019-10-27 16:00 | Stadion: AEK Arena - George Karapatakis | Widzów: 500 | Arbiter: K. Fellas
O. Roushias 73'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 42 razy. Zespół AEK Larnaca wygrał aż 23 razy, zremisował siedem, a przegrał tylko 12.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 19. minucie żółtą kartkę dostał Irakli Maisuradze, piłkarz Enosisu Neon.

Trzeba było trochę poczekać, aby Ivan Fiolić wywołał eksplozję radości wśród kibiców AEK Larnaca, strzelając gola w 22. minucie meczu. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie.

Piłkarze gości nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W 25. minucie Ernest Agyiri wyrównał wynik meczu.

Po pół godzinie gry arbiter pokazał żółtą kartkę Sitowi Rierze z Enosisu Neon.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Enosisu Neon przyniosły efekt bramkowy. W 33. minucie na listę strzelców wpisał się Demetris Theodorou.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. Na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy celnym strzałem popisał się Vasilis Vallianos.

Drugą połowę zespół AEK Larnaca rozpoczął w zmienionym składzie, za Simranjita Thandiego wszedł Thomas Ioannou.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. W 46. minucie gola kontaktowego strzelił Iwan Triczkowski. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 55. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Iwan Triczkowski z AEK Larnaca. W 58. minucie w drużynie Enosisu Neon doszło do zmiany. Nico Varela wszedł za Ernesta Agyiriego.

Między 61. a 65. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy AEK Larnaca w 66. minucie spotkania, gdy Iwan Triczkowski strzelił z rzutu karnego czwartego gola. W 68. minucie Irakli Maisuradze został zastąpiony przez Onisiforosa Roushiasa.

Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy żółtą kartką został ukarany Vasilis Vallianos, zawodnik gości.

Zespół gości wyrównał wynik meczu. W 73. minucie wynik ustalił Onisiforos Roushias.

Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Facundo García, osłabiając drużynę AEK Larnaca. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten piłkarz w 61. minucie. W 78. minucie sędzia przyznał żółtą kartkę Onisiforosowi Roushiasowi z zespołu gości. W następstwie utraty gola trener AEK Larnaca postanowił zagrać agresywniej. W 79. minucie zmienił pomocnika Ivana Fiolicia i na pole gry wprowadził napastnika Matyję Špoljaricia. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

W 80. minucie Chigozie Shaloze został zmieniony przez Cala, co miało wzmocnić drużynę Enosisu Neon. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Tetego na Acorána. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 4-4.

Angelis Angeli
46′ Simranjit Singh Thandi
Hovhannes Hambardzumyan65′
Ignacio Cases Mora
Risto Mitrevski
 22′ 79′ Ivan Fiolić
Ernest Agyiri  25′ 58′
61′ 76′ Facundo García
Irakli Maisuradze19′ 68′
Lluis Sastre Reus
Llorenç Riera Ortega31′
 46′, 55′ (k.), 66′ (k.) Iwan Triczkowski
Chigozie Shaloze Udoji80′
Apostolis Giannou
Danilo Spoljaric
Raúl Ruiz Matarín
Demetris Theodorou  33′
86′ Alberto Sansimena Chamorro
Vasilis Vallianos  42′ 69′
Andreas Christodoulou
Konstantinos Petrou
46′ Thomas Ioannou
Antonis Koumis
Daniel Mojsov
Andreas Kyriakou
Costas Anastasiou
Loizos Kosma
86′ Acorán Barrera Reyes
Onisiforos Roushias68′  73′ 78′
79′ Matija Špoljarić
Mateusz Szczepaniak

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę i jedną czerwoną piłkarzom AEK Larnaca, natomiast zawodnikom gości przyznał sześć żółtych.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.