Liga cypryjska - 7. kolejka 1. Division: AEK Larnaca - APOEL Nikozja 1-0 (0-0)

W spotkaniu 7. kolejki cypryjskiej 1. Division, które rozegrane zostało 21 kwietnia, zespół AEK Larnaca wygrał z Nikozją 1-0 (0-0). Mecz na AEK Arena - George Karapatakis w Larnace obejrzało 2 515 widzów.

7. kolejka Cypr - 1. Division
2019-04-21 18:00 | Stadion: AEK Arena - George Karapatakis | Widzów: 2515 | Arbiter: T. Christofi
AEK Larnaca
APOEL Nikozja
1
0
Mikel González 66'

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Nikozja: Carlão w 12. i Tomás Sebastián De Vincentiemu w 16. minucie.

W 23. minucie Dani Aquino został zastąpiony przez Floriana Taulemesse'a. Między 32. a 44. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki piłkarzom AEK Larnaca i dwie drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Acorán z AEK Larnaca i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten zawodnik w 42. minucie.

Jedyną bramkę meczu dla AEK Larnaca zdobył Mikel González w 66. minucie. Chwilę później trener AEK Larnaca postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł Tete, a murawę opuścił Jeffren.

W następstwie utraty bramki trener Nikozji postanowił zagrać agresywniej. W 72. minucie zmienił pomocnika Nuna Moraisa i na pole gry wprowadził napastnika André Vidigala, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 74. minucie Iwan Triczkowski został zmieniony przez Jorge, co miało wzmocnić drużynę AEK Larnaca. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Caju na Romana Bezjaka. Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie obejrzał Lucas Souza z zespołu gości. Była to 86. minuta pojedynku.

Boy Waterman
 66′ 38′ Mikel González de Martín Martínez
Carlos Roberto da Cruz Júnior12′
44′ Joan Guillem Truyols Mascaró
Wanderson de Jesus Martins41′ 77′
42′ 61′ Acorán Barrera Reyes
Nicolas Ioannou
Ignacio Cases Mora
Praxitelis Vouros
Facundo García
Moussa Al Tamari
67′ Bermudez Suarez Jeffren
Tomás Sebastián De Vincenti16′
Lluis Sastre Reus
Antonio Jakoliš32′
74′ Iwan Triczkowski
Nuno Morais72′
23′ Daniel Aquino Pintos
Lucas Vieira de Souza86′
36′ Apostolis Giannou
Kostakis Artymatas
74′ Jorge Larena Avellaneda Roig
Giorgos Efrem
Onisiforos Roushias
Ghayas Zahid
67′ Alberto Sansimena Chamorro
Roman Bezjak77′
23′ Florian Taulemesse
André Filipe Cunha Vidigal72′

Drużyna Nikozji miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter wręczył cztery żółte kartki piłkarzom gospodarzy w pierwszej połowie, natomiast w drugiej jedną czerwoną. Zawodnicy drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie cztery żółte kartki, a w drugiej jedną.

Zespół gospodarzy wykorzystał wszystkie zmiany.

Natomiast drużyna Nikozji w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.