Liga cypryjska - 7. kolejka 1. Division: AC Omonia Nikozja - Olympiakos Nikozja 1-1 (0-0)

25 października na Neo GSP w Nikozji odbył się pojedynek 7. kolejki cypryjskiej 1. Division pomiędzy drużynami Omoni Nikozja i Olympiakosu Nikozja. Mecz zakończył się remisem 1-1. Na stadionie stawiło się 6 167 widzów.

P. Zachariou 60'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 35 razy. Drużyna Omoni Nikozja wygrała aż 26 razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko pięć.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Panayiotisowi Zachariou z drużyny Olympiakosu Nikozja. Była to 23. minuta spotkania.

Drugą połowę zespół Omoni Nikozja rozpoczął w zmienionym składzie, za Hena Ezrę wszedł Michael Ortega.

Niedługo po przerwie jedenastka Omoni Nikozja trafiła do bramki rywala. W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania bramkę zdobył Thiago Santos. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W 50. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Sambinhę z Olympiakosu Nikozja, a w 59. minucie Matta Derbyshire'a z drużyny przeciwnej.

Zawodnicy Olympiakosu Nikozja nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 60. minucie Panayiotis Zachariou wyrównał wynik meczu.

Po chwili trener Olympiakosu Nikozja postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Jonathana Ayitégo. Na boisko wszedł Tiago Azulão, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 78. minucie za Érica Bauthéaca wszedł Demetris Christofi. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry arbiter przyznał kartkę Mariowi Kirevowi z Olympiakosu Nikozja.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Paris Psaltis
78′ Éric Bauthéac
Ousmane Sidibé
46′ Hen Ezra
Panayiotis Zachariou  60′ 23′
59′ Matt Derbyshire
Jonathan Ayité68′
 47′ Thiago Ferreira dos Santos
Eyong Tarkang Enoh
78′ Demetris Christofi
Nanissio Justino Mendes Soares88′
Vitor Hugo Gomes da Silva
Fabrice Kah Nkwoh80′
46′ Michael Javier Ortega Dieppa
Tiago Lima Leal68′
Andronikos Kakoullis
Rogério Miguel Reis da Silva

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Piłkarze Omoni Nikozja dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Zespół Omoni Nikozja w drugiej połowie wymienił dwóch graczy. Natomiast jedenastka Olympiakosu Nikozja w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.