Liga cypryjska - 6. kolejka 1. Division: Olympiakos Nikozja - Pafos FC 1-1 (0-0)

20 października na Makareio Stadio w Nikozji odbył się pojedynek 6. kolejki cypryjskiej 1. Division pomiędzy drużynami Olympiakosu Nikozja i Paphos FC. Mecz zakończył się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 400 widzów.

6. kolejka Cypr - 1. Division
2019-10-20 18:00 | Stadion: Makareio Stadio | Widzów: 400 | Arbiter: N. Neokleous
Olympiakos Nikozja
Pafos FC
1
1
F. Nkwoh 76'
Lulinha 90'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Zespół Paphos FC wygrał aż cztery razy, zremisował trzy, a przegrał tylko dwa.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Kyriakosowi Antoniou z zespołu gości. Była to 33. minuta spotkania.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Olympiakos Nikozja: Viniciusowi w 57. i Rafaelowi Acoście w 60. minucie. W 65. minucie Matija Szirok został zastąpiony przez Vá.

Trener Olympiakosu Nikozja postanowił zagrać agresywniej. W 72. minucie zmienił pomocnika Bilala Hamdiego i na pole gry wprowadził napastnika Fabrice'a Kaha, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

W tym czasie to zawodnicy Olympiakosu Nikozja otworzyli wynik. Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku bramkę zdobył Fabrice Kah.

Między 78. a 87. minutą, boisko opuścili zawodnicy Olympiakosu Nikozja: Dylan Duventru-Huret, Panayiotis Zachariou, na ich miejsce weszli: Tiago Azulão, Constantinos Soteriou. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Daniela Williamsa, Kyriakosa Antoniou zajęli: Federico Rasic, Lulinha. Od 88. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Piłkarze Paphos FC otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W doliczonej czwartej minucie starcia wyrównującą bramkę dla drużyny gości zdobył Lulinha.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Matija Szirok65′
60′ Rafael Eduardo Acosta Cammarota
Georgios Valerianos
Giorgos Economides
Nahir Besara
72′ Bilal Hamdi
Jason Puncheon88′
57′ Vinicius Oliveira Franco
Daniel Williams78′
87′ Panayiotis Zachariou
Adam Nemec90′
81′ Dylan Ludovic Duventru-Huret
Gerasimos Fylaktou
87′ 90′ Constantinos Soteriou
Cy Goddard
Nanissio Justino Mendes Soares
Luis Marcelo Morais dos Reis79′  90′
Junior Ngogang Landry
Andreas Tsokkas
72′  76′ Fabrice Kah Nkwoh
Vladimiro Etson António Félix65′
81′ Tiago Lima Leal
Jerson Cabral
Rogério Miguel Reis da Silva
Federico Iván Rasic78′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Zawodnicy obu drużyn dostali po trzy żółte kartki.