Liga cypryjska - 6. kolejka 1. Division: AEL Limassol - AEK Larnaca 1-1 (0-0)

W pojedynku 6. kolejki cypryjskiej 1. Division, który rozegrany został 21 października, zespół AEL Limassol zremisował z AEK Larnaca 1-1 (0-0). Mecz na Tsirion Athlítiko Kentro obejrzało 1 209 widzów.

6. kolejka Cypr - 1. Division
2019-10-21 18:00 | Stadion: Tsirion Athlítiko Kentro | Widzów: 1209 | Arbiter: T. Christofi
AEL Limassol
AEK Larnaca
1
1
Ivan Carlos 79'
I. Fiolić 71'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 54 mecze drużyna AEK Larnaca wygrała 18 razy i zanotowała 16 porażek oraz 20 remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 12. a 28. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom AEL Limassol i jedną drużynie przeciwnej.

W 59. minucie za Planasa wszedł Simranjit Thandi. Trener AEL Limassol postanowił zagrać agresywniej. W 62. minucie zmienił pomocnika Yiannisa Gerolemou i na pole gry wprowadził napastnika Gevorga Ghazaryana. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w zespole AEL Limassol doszło do zmiany. Kire Markoski wszedł za Rubena Jurada.

Dopiero w drugiej połowie Ivan Fiolić wywołał eksplozję radości wśród kibiców AEK Larnaca, strzelając gola w 71. minucie meczu. W 72. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Adnana Aganovicia z AEL Limassol, a w 78. minucie Mikela Gonzáleza z drużyny przeciwnej.

W 75. minucie Boris Godál został zmieniony przez Ivana Carlos, co miało wzmocnić jedenastkę AEL Limassol. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Matyję Špoljaricia na Costasa Anastasiou. W 79. minucie Ivan Carlos wyrównał wynik meczu z rzutu karnego. Od 83. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom AEL Limassol i jedną drużynie przeciwnej.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Mikel González de Martín Martínez78′
75′ Boris Godál
Carles Planas59′
Christos Wheeler
Ignacio Cases Mora
Jon Gaztañaga Arrospide
Ivan Fiolić  71′ 28′
62′ Yiannis Gerolemou
Facundo García90′
12′ Slobodan Medojević
Lluis Sastre Reus
19′ Davor Zdravkovski
Apostolis Giannou
Minas Antoniou
Raúl Ruiz Matarín
68′ Ruben Jurado Fernandez
Simranjit Singh Thandi59′
72′ Adnan Aganović
Christos Tryfonos
Dimitris Avraam
Costas Anastasiou77′
Manuel Torres Jimenez
Giorgos Naoum
75′  79′ (k.) 83′ Ivan Carlos Franca Coleho
Ektoras Stefanou
62′ 90′ Gevorg Ghazaryan
Jozsef Keaveny
68′ Kire Markoski
Konstantinos Konstantinou

Arbiter przyznał pięć żółtych kartek zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom AEK Larnaca pokazał trzy.

Jedenastka AEL Limassol w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.