Liga cypryjska - 4. kolejka 1. Division: Pafos FC - Ethnikos Achna FC 2-2 (1-1)

19 września na Stadio Stelios Kyriakides odbył się pojedynek 4. kolejki cypryjskiej 1. Division pomiędzy drużynami Paphos FC i Ethnikosu Achna. Mecz zakończył się remisem 2-2. Na stadionie zasiadło 800 widzów.

4. kolejka Cypr - 1. Division
2020-09-19 17:30 | Stadion: Stadio Stelios Kyriakides | Widzów: 800 | Arbiter: L. Soteriou
I. Khudobyak 78'

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 15. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jasona Puncheona z Paphos FC, a w 17. minucie Mariosa Ilię z drużyny przeciwnej.

Nieoczekiwanie piłkarze Paphos FC nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 36. minucie bramkę zdobył Juan Saiz.

W 43. minucie Kévin Bérigaud zastąpił Rushiana Hepburna-Murphy'ego.

Zawodnicy Ethnikosu Achna szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W ostatniej minucie pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Jan Doležal.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Między 49. a 53. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. W 53. minucie w zespole Paphos FC doszło do zmiany. Mukwelle Akale wszedł za Oresta Kuzyka.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Paphos FC przyniosły efekt bramkowy. W 68. minucie Vá dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Ethnikosu Achna doszło do zmiany. Demetris Charalambous wszedł za Giorgosa Koushiappasa. W następstwie utraty gola trener Ethnikosu Achna postanowił zagrać agresywniej. W 76. minucie zmienił obrońcę Gonçala i na pole gry wprowadził napastnika Gobę Elyseego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespół zdołał zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. W 78. minucie wynik ustalił z karnego Ihor Chudobjak.

Chwilę później trener Paphos FC postanowił wzmocnić formację obronną i w 79. minucie zastąpił zmęczonego João Aurélia. Na boisko wszedł Mickaël Panos, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. Na cztery minuty przed zakończeniem spotkania w drużynie Ethnikosu Achna doszło do zmiany. Antonis Koumis wszedł za Giorgosa Papageorghiou. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry kartkę obejrzał Deyvison z jedenastki gości.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-2.

Martin Bogatinov
79′ João Miguel Coimbra Aurélio
Deyvison Denílson de Sousa Bessas90′
49′ Josef Kvída
Santos G. Goncalo76′
 36′ 53′ Juan Camilo Saiz Ortegón
Giorgos Koushiappas70′
Georgios Valerianos
Marios Peratikos
Navarone Foor
Christoforos Christofi
53′ Orest Kuzyk
Ihor Chudobjak  78′ (k.)
15′ Jason Puncheon
Demetris Kyprianou
Onni Valakari
Giorgos Papageorghiou50′ 86′
 68′ Vladimiro Etson António Félix
Jan Doležal  45′
43′ Kévin Bérigaud
Antonis Koumis86′
79′ Mickaël Panos
Josip Projić
53′ Mukwelle Madzey Akale
Goba Elysee Zakpa 76′
43′ Rushian Hepburn-Murphy
Jovan Kostovski

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Arbiter w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, natomiast w drugiej dwie. Zawodnicy Ethnikosu Achna dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej jedną więcej.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.