Liga cypryjska - 4. kolejka 1. Division: Anorthosis - Apollon Limasson 1-3 (1-2)

20 września na Stadio Antonis Papadopoulos w Larnace odbyło się spotkanie 4. kolejki cypryjskiej 1. Division pomiędzy drużynami Anorthosisu i Apollonu Limasson. Starcie zakończyło się zwycięstwem Apollonu Limasson 3-1. Mecz obejrzało 2 500 widzów.

4. kolejka Cypr - 1. Division
2020-09-20 19:30 | Stadion: Stadio Antonis Papadopoulos | Widzów: 2500 | Arbiter: T. Christofi
D. Larsson 76'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 75 pojedynków zespół Anorthosisu wygrał 29 razy i zanotował 23 porażki oraz 23 remisy.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Anorthosisu w 19. minucie spotkania, gdy Tornike Okriashvili zdobył pierwszą bramkę.

Między 22. a 35. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Anorthosisu i jedną drużynie przeciwnej.

Zawodnicy Apollonu Limasson nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 37. minucie na listę strzelców wpisał się Charlison Benschop.

W 45. minucie Giorgos Galitsios zastąpił Hovhannesa Hambardzumyana.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Apollonu Limasson przyniosły efekt bramkowy. W trzeciej minucie doliczonego czasu Ioannis Pittas dał prowadzenie swojej jedenastce.

W 46. minucie Renato Margaca został zmieniony przez Josefa Hušbauera, co miało wzmocnić drużynę Anorthosisu. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Charlisona Benschopa na Nicolasa Diguinego w 58. minucie. Chwilę później trener Anorthosisu postanowił wzmocnić linię pomocy i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Kostakisa Artymatasa. Na boisko wszedł Charles Etoundi, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Apollonu Limasson doszło do zmiany. Daniel Larsson wszedł za Giannisa Gianniotasa.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Apollonu Limasson, zdobywając kolejną bramkę. W 76. minucie wynik na 1-3 podwyższył Daniel Larsson.

Na 10 minut przed zakończeniem meczu w jedenastce Apollonu Limasson doszło do zmiany. Esteban Sachetti wszedł za Bagaliego Dabę. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Josefowi Hušbauerowi z Anorthosisu. Była to 85. minuta starcia. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-3.

Ioannis Pittas  45′
35′ 45′ Giorgos Galitsios
Valentin Roberge
Gordon Schildenfeld
Attila Szalai
Branko Vrgoč
Đorđe Denić
62′ Kostakis Artymatas
Fanos Katelaris
Demetris Christofi
Saša Marković
33′ Murtaz Dauszwili
Giorgos Vasiliou22′
46′ Renato João Inacio Margaca
Charlison Girigorio Benschop  37′ (k.) 58′
 19′ Tornike Okriashvili
Nicolas Diguiny58′
45′ Hovhannes Hambardzumyan
Florentin Matei
Pavlos Korrea
Esteban Fernando Sachetti80′
Jewgienij Selin
Daniel Larsson72′  76′
62′ Charles Betrand Etoundi Eloundou
Andreas Panayiotou
46′ 85′ Josef Hušbauer

Dor Micha

Nikolaos Kaltsas

Przewaga zespołu Anorthosisu w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.