Liga cypryjska - 3. kolejka 1. Division: Nea Salamis - Enosis Neon 2-0 (0-0)

W starciu 3. kolejki cypryjskiej 1. Division, które rozegrane zostało 13 września, drużyna Nea Salamis zwyciężyła z Enosisem Neon 2-0 (0-0). Mecz na Stadio Ammochostos Epistrofi w Larnace obejrzało 800 widzów.

3. kolejka Cypr - 1. Division
2020-09-13 17:30 | Stadion: Stadio Ammochostos Epistrofi | Widzów: 800 | Arbiter: T. Christofi
Nea Salamis Famagusta
Enosis Neon Paralimni
2
0
T. Wagner 48'
Breno 79'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 38 pojedynków zespół Enosisu Neon wygrał 12 razy i zanotował tyle samo porażek oraz 14 remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 14. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Pavela Čmovša z Nea Salamis, a w 17. minucie Fernanda Deninga z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Dopiero w drugiej połowie Tomas Wagner wywołał eksplozję radości wśród kibiców Nea Salamis, strzelając gola w 48. minucie starcia. To już trzecie trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 57. minucie Fernando Dening został zastąpiony przez Jonathana Balotellego. Między 60. a 76. minutą, boisko opuścili piłkarze Nea Salamis: Aloïs Confais, Nico Varela, Vincent Créhin, na ich miejsce weszli: Adamos Andreou, Danilo, Theodosis Siathas. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Demetrisa Theodorou, Kelly'ego Irepa zajęli: Chigozie Shaloze, Kyriakos Panayi. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Nea Salamis: Nicowi Vareli w 61. i Barnesowi Oseiowi w 70. minucie.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Nea Salamis, zdobywając kolejną bramkę. Na 11 minut przed zakończeniem pojedynku na listę strzelców wpisał się Breno.

W 82. minucie kartkę obejrzał Chigozie Shaloze z Enosisu Neon. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-0.

Gregor Balažic
14′ Pavel Čmovš
Diego Martín Barboza González
 79′ Breno Lorran da Silva Talvares
Kelly Irep76′
60′ Aloïs Confais
Kingsley Pele van Anholt
Vinicius Oliveira Franco
Mauro Benildo Bellone
Timotheos Pavlou
Adrián Oscar Lucero
61′ 65′ César Nicolás Varela Batista
Demetris Theodorou76′
76′ Vincent Kevin Créhin
Juan Felipe Alves Ribeiro
70′ Barnes Osei
Fernando Emanuel Dening17′ 57′
 48′ Tomas Wagner
Irakli Maisuradze
60′ Adamos Andreou
Kyriakos Panayi76′
65′ Danilo Cirino de Oliveira
Chigozie Shaloze Udoji76′ 82′
76′ Theodosis Siathas
Jonathan Boreto dos Reis57′

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.